Celková lymfodrenáž

120 min

1650 Kč

Lymfatický systém celého těla

Citlivá terapie

 • Velmi jemná masáž připomínající hlazení.
 • Pravidelný rytmus, který se střídá jako příliv a odliv.
 • Speciální hmaty podporující lymfu v jejím toku.
 • Manuální lymfodrenáž je jedno z našich nejoblíbenějších ošetření, protože se dívá nejen na problematiku otoků, ale naslouchá celému tělu.

Máme více než desetileté zkušenosti a zjistili jsme, že se sice jedná o systém hmatů se svými zákonitostmi jako je dodržování jemného tlaku, směru toku lymfy nebo rytmu, ale především je manuální lymfodrenáž specifická pro každého z nás. Terapeut svýma rukama cítí i jemné rozdíly a jednotlivým oblastem se pak může věnovat více. Na některých místech je potřeba se chvíli zdržet a počkat na odezvu těla.

V praxi to vypadá tak, že začneme bazálním ošetřením krku. Když se oblast na pohmat uvolní a Vy tam necítíte tlak jako na počátku, vnímáme to jako pozvánku posunout se k následující oblasti. A postupně přes další a další specifické oblasti věnujeme úplně celému tělu. 

Co můžete očekávat?

 • Úvodní rozhovor pro pochopení Vaší problematiky
 • Bazální ošetření krku
 • Postupná specifická lymfodrenáž celého těla
 • Viscerální terapie v oblasti břicha
 • Ucelené vysvětlení fungování lymfatického systému, metabolismu a vlivu životního stylu
 • Poradenství ohledně dalších podpůrných prostředků, které Vám mohou pomoci

V oblasti břicha obohacujeme manuální lymfodrenáž i o základní viscerální terapii. Podpoříme tím totiž trávení i vylučovací systém, což jsou pro lymfatický systém nesmírně důležité komponenty.

Pro koho je manuální lymfodrenáž vhodná?

Zpomalení či dokonce zastavení lymfatického systému vede k hromadění tekutiny v podkoží. Projeví se jako:

 • pocit těžkých nohou
 • otoky lýtek, otoky kolem kotníků, otoky nohou
 • neúspěšné pokusy o hubnutí
 • zpomalený metabolismus
 • celulitida
 • snížená imunita
 • nevysvětlitelně velká únava
 • váčky pod očima
 • problematická pleť
 • migrény

Manuální lymfodrenáž je také spouštěčem detoxikace celého organismu. Celému systému se uleví, zrychlí se. 

Jak lymfatický systém funguje a co je lymfa?

Manuální lymfodrenáž začíná vždy u krku a kolem klíčních kostí. Jsou zde základní uzliny, kterými protéká lymfa z celého těla před tím, než se vlije do srdce. Spolu s krví je v játrech a ledvinách filtrována od odpadních látek. Toto ošetření krku nazýváme bazálním.

V drenáži pak pokračujeme posloupně po speciálních oblastech podle toho, jak je lymfatický systém uspořádaný. Důležité jsou pro nás zejména podpaží, třísla a podkolenní jamky, kde je velké množství větších uzlin.

A velmi významnou oblastí je břicho. Díky tlaku, který přirozeně v břišní dutině máme, je lymfa hnána vzhůru přes bránici až do svého cíle - do srdce. Také jsou zde uleženy důležité filtry - játra a ledviny. A s celkovou očistou souvisí samozřejmě i naše střeva. To je důvodem, proč manuální lymfodrenáž obohacujeme i o viscerální terapii.

Lymfa je tekutina, kterou mízní cévy posbírají v tkáních. Tkáně potřebují živiny, proto do nich přitéká krev tepnami. Živiny se ve tkáních zpracují a vzniknou odpadní látky, které se musí odvést. Proto máme odvodný žilní systém. Je ale přirozené, že část tekutiny se do žilního systému nedostane. Obsahuje například příliš velké částice, které neprojdou stěnou vlásečnice. Tato tekutina by zůstala mezi buňkami tkáně a tvořila by otok. Lymfatické cévy umí tuto tekutinu i s toxiny odsát a odvést pryč.

Kromě odvodní fuknce naše lymfa také transportuje bílé krvinky - naši imunitu. V uzlinách, které jsou všude podél lymfatických cév a nejvíce se shromažďují na speciálních místech zeména kolem velkých kloubů (kyčle - třísla, ramena - podpaží) probíhá dokonce imunitní boj. Jeden z typů imunitních reakcí je ten, že bílá krvinka jménem makrofág rozpozná vetřelce v podobě infekce, zaútočí na něj a pohltí ho. Tím makrofág naplnil svůj osud a umírá. A proud lymfy jej odnese až k filtraci a k vyloučení z těla, abychom se očistili.

Lidské tělo je nesmírně moudré. Lymfatický systém není na první pohled tak důležitý jako ten srdeční nebo dýchací. Nezkolabujeme v prvním okamžiku, když přestane fungovat. Ale jeho práci oceníme v tom, že se cítíme vitální, zdraví, plní elánu. Díky němu v sobě nezadržujeme nic, co už nepotřebujeme.

Ceník Celková lymfodrenáž
Celková lymfodrenáž 120 min 2000 Kč Rezervace

Naše tipy

Jak využít i každodenní běžné chvilky k péči o sebe a své tělo?

Nám se v praxi osvědčily tyto tipy.

Zdravé sezení v práci

Práce

Lidské tělo má rádo pohyb. Bylo pro něj stvořené.

Pomocí polštářku nebo malého míče (overballu) a jednoduchých tipů můžete vrátit pohyb i do sedavého zaměstnání.

Celý článek

Domácí lymfodrenáž

Práce s uzlinami

Každý den udělat něco pro své zdraví.

Celý článek

Fascie aneb opomíjený důvod Vaší bolesti

Vše co jste nevěděli o fasciích a báli jste se zeptat

 

Už jste toho o vaší bolesti nastudovali spoustu? Víte, jak uvolnit svaly, zregenerovat, jak se protáhnout? Vyzkoušeli jste snad už všechno, byli jste u fyzioterapeuta, na masáži, aromaterapii, akupunktuře, rázové vlně i v sauně? Přesto vás trápí opakující se bolesti? Tělo ukrývá nejedno tajemství a věda je postupně objevuje. Jedno z nejnovějších jsou právě fascie.

Celý článek

Jak začít běhat

jak využít karanténu jako cestu ke špičkové kondici a zdraví

Píšu tento článek v prvních dnech coronavirové karantény, jelikož si myslím, že se nám bude v následujících týdnech hodit. Nemusím připomínat, jak blahodárné účinky na naše tělo, imunitu i mysl, pohyb na čerstvém vzduchu, má. Myslím, že tato vládní opatření přináší nejednu pozitivní věc - rodiny drží pospolu, lidé si pořádně uklidí jak v hlavě, tak doma, začnou si vařit teplá kvalitní jídla a mnoho z vás (znovu)najde cestu k pohybu. A proto se hlásím s pár typy pro začátečníky (i ty věčné), kteří se chtějí pustit do běhu a ideálně hned od začátku běžet nejlepší technikou, s nejlepší obuví a s nejlepším tréninkovým plánem.

Celý článek

Hledáme kolegy!

Přijmeme fyzioterapeuty do naší soukromé praxe.

Hledáte práci v opravdu skvělém týmu s flexibilní pracovní dobou? Nejen to, ale mnoho dalšího nabízí práce v Namao. Těšíme se na setkání s Vámi! Pro více o informací o tom, co Vás čeká, co nabízíme a požadujeme, čtěte dál...

Celý článek

Zvyšování flexibility našeho těla

aneb jak využít nouzový stav pro to, abychom na jeho konci oslnili a udělali provaz :)

Vzhledem k tomu, že nemůžeme trénovat tak, jak jsme zvyklí, hledáme všichni jiné cesty a způsoby, jak se udržet ve formě. Po skončení nouzové situace bychom tak ideálně mohli opět naskočit na náš běžný režim, a to „bez ztráty kytičky“.

Celý článek

Pomůcky, které (ne)pomohou

Jaké pomůcky se vyplatí a jaké naopak?

V dubnovém čísle časopisu RUN, nám vyšel článek o pomůckách, které jsou běžně využívané při běhu. Podíváme se tedy na to, zda jsou vždy skutečně tak výhodné. 

Celý článek

Pomocí dechu si můžeme v těle vyrobit klid

Jak pracovat se stresem a strachem

Nádech je to první, co uděláme po narození. S důvěrou se nadechneme vzduchu i každé ráno po probuzení. S nádechem do nás vchází život.

Vše se ale mění, když začne pracovat strach v nás. Jaké to je, když nádech není bezpečný? Když vzduch, který dýcháme, přináší ohrožení? Když musíme přemýšlet, kdy a kde se smíme nadechnout? Když se musíme chránit před vzduchem, který máme přijmout do našich plic?

Celý článek