Fasciální manipulace ®

od 45 min.

od 750 Kč

Propletený fasciální systém

Stará zranění potřebují péči

V roce 2016 jsme s kolegyní Klárkou absolvovaly první běh kurzu této metody na území České republiky. Stecco institut je plný odborníků, kteří neustále metodu vyvíjí. Každoročně se objeví desítky výzkumů, ať už o fasciální manipulaci ® či o fasciích jako takových. Jsme nadšené, že můžeme tuto terapii poskytovat našim klientům.

Příchod fasciální manipulace


Byl to mladý Ital, který se jmenoval Luigi Stecco, jenž již před 40 lety začal ve své vlasti rozvíjet koncept fasciální manipulace ®. Nyní se tato metoda konečně dostává i do České republiky. Fasciální manipulace ® je velmi propracovaný a vědecky podložený fyzioterapeutický systém. Přináší nový pohled na to, jak ovlivňují pohybový systém operace, úrazy či jiné zásahy do těla. Jak je již z názvu metody patrné, pracuje s fasciemi.

Co dělají fascie?

Fascie jsou vazivové obaly svalů. Mají dvě vrstvy, jednu povrchovou a jednu hlubokou. Vzájemná kluznost mezi těmito vrstvami je klíčová pro zdraví pohybového aparátu. Volnost pohybu, kloubní rozsah, správná funkce vnitřních orgánů a mnoho dalšího funguje díky této kluznosti. Obnovení této kluznosti je hlavní úkol fasciální manipulace ®.

Pokud nemáte správný kloubní rozsah, mohou vás bolet záda nebo hlava. Když vás začnou bolet záda, tak nevědomky změníte držení těla a tím přetěžujete další klouby či svaly. Ty pak začnou bolet, a abyste si ulevili, tak zátěž přenesete jinam. A tak to pokračuje stále dál. Fascie hrudníku totiž přechází do fascie ramene, fascie ramene do fascie zad, fascie zad do fascie hýždě a tak dál. Tvoří jakousi 3D síť v našem těle. Proto drobná břišní operace v 10 letech mohla způsobit současnou bolest kotníku či hlavy. Fascie svou kluzností ovlivňují vaše držení těla. Pokud vrstvy přestanou vzájemně klouzat na určitém místě, může to způsobit bolest na místě vzdáleném.

Když to shrneme, tak jakýkoliv zásah do fasciálního systému (může jím být například gynekologická operace, komplikované nošení rovnátek, dlouhodobá zácpa, pády na hlavu, vyvrknutý kotník, zlomenina) významně ovlivní vývoj držení těla a následně způsobí bolesti zad, kloubů nebo orgánů. Tato situace může trvat delší dobu a vy na možnou souvislost snadno zapomenete. Váš vyvrknutý kotník v deseti letech vám možná nepřijde pro současnou bolest beder nijak podstatný. Teď už ale víte, že může být zcela zásadní, zvláště pokud vás ještě nyní někdy pobolívá. 

 

Pro koho je fasciální manipulace ® vhodná?

Fasciální manipulace ® má velmi široký záběr účinku a proto ji může vyzkoušet každý, koho na těle něco bolí. Velmi pomáhá u bolestí zad nebo dalších běžných obtíží jako karpální tunel, tenisový loket, artróza, bolest hlavy a podobně.

Zejména je ale vhodná u pacientů, kteří mají dlouhodobé bolesti, jež se nepodařilo vyřešit jinými terapiemi. Dále se doporučuje pro ty, které trápí několik bolestí současně. Ty může způsobovat propojení fascií jedna v druhou. Nebo se používá u lidí, kterým se bolest různě přesouvá po těle a nikdy se nepodařilo dosáhnout stavu bez bolesti. To může mít na svědomí neodstraněná prastará příčina, jako je například drobný pád na hlavu v dětském věku.

Závěrem

Pokud bojujete dlouhodobě s nějakou bolestí, nastala právě teď příležitost jí přijít na kloub. S příchodem fasciální manipulace ® se otevírají nové možnosti jak prozkoumat a vyřešit vaše obtíže. Stěžejním přínosem je hledání souvislostí a hlubší proniknutí do skutečné příčiny potíží.

Ceník Fasciální manipulace ®
Fasciální terapie 45 min 750 Kč Rezervace
60 min 1000 Kč Rezervace
90 min 1500 Kč Rezervace

Naše tipy

Jak využít i každodenní běžné chvilky k péči o sebe a své tělo?

Nám se v praxi osvědčily tyto tipy.

Zdravé sezení v práci

Práce

Lidské tělo má rádo pohyb. Bylo pro něj stvořené.

Pomocí polštářku nebo malého míče (overballu) a jednoduchých tipů můžete vrátit pohyb i do sedavého zaměstnání.

Celý článek

Domácí lymfodrenáž

Práce s uzlinami

Každý den udělat něco pro své zdraví.

Celý článek

Fascie aneb opomíjený důvod Vaší bolesti

Vše co jste nevěděli o fasciích a báli jste se zeptat

 

Už jste toho o vaší bolesti nastudovali spoustu? Víte, jak uvolnit svaly, zregenerovat, jak se protáhnout? Vyzkoušeli jste snad už všechno, byli jste u fyzioterapeuta, na masáži, aromaterapii, akupunktuře, rázové vlně i v sauně? Přesto vás trápí opakující se bolesti? Tělo ukrývá nejedno tajemství a věda je postupně objevuje. Jedno z nejnovějších jsou právě fascie.

Celý článek

Jak začít běhat

jak využít karanténu jako cestu ke špičkové kondici a zdraví

Píšu tento článek v prvních dnech coronavirové karantény, jelikož si myslím, že se nám bude v následujících týdnech hodit. Nemusím připomínat, jak blahodárné účinky na naše tělo, imunitu i mysl, pohyb na čerstvém vzduchu, má. Myslím, že tato vládní opatření přináší nejednu pozitivní věc - rodiny drží pospolu, lidé si pořádně uklidí jak v hlavě, tak doma, začnou si vařit teplá kvalitní jídla a mnoho z vás (znovu)najde cestu k pohybu. A proto se hlásím s pár typy pro začátečníky (i ty věčné), kteří se chtějí pustit do běhu a ideálně hned od začátku běžet nejlepší technikou, s nejlepší obuví a s nejlepším tréninkovým plánem.

Celý článek

Hledáme kolegy!

Přijmeme fyzioterapeuty do naší soukromé praxe.

Hledáte práci v opravdu skvělém týmu s flexibilní pracovní dobou? Nejen to, ale mnoho dalšího nabízí práce v Namao. Těšíme se na setkání s Vámi! Pro více o informací o tom, co Vás čeká, co nabízíme a požadujeme, čtěte dál...

Celý článek

Zvyšování flexibility našeho těla

aneb jak využít nouzový stav pro to, abychom na jeho konci oslnili a udělali provaz :)

Vzhledem k tomu, že nemůžeme trénovat tak, jak jsme zvyklí, hledáme všichni jiné cesty a způsoby, jak se udržet ve formě. Po skončení nouzové situace bychom tak ideálně mohli opět naskočit na náš běžný režim, a to „bez ztráty kytičky“.

Celý článek

Pomůcky, které (ne)pomohou

Jaké pomůcky se vyplatí a jaké naopak?

V dubnovém čísle časopisu RUN, nám vyšel článek o pomůckách, které jsou běžně využívané při běhu. Podíváme se tedy na to, zda jsou vždy skutečně tak výhodné. 

Celý článek

Pomocí dechu si můžeme v těle vyrobit klid

Jak pracovat se stresem a strachem

Nádech je to první, co uděláme po narození. S důvěrou se nadechneme vzduchu i každé ráno po probuzení. S nádechem do nás vchází život.

Vše se ale mění, když začne pracovat strach v nás. Jaké to je, když nádech není bezpečný? Když vzduch, který dýcháme, přináší ohrožení? Když musíme přemýšlet, kdy a kde se smíme nadechnout? Když se musíme chránit před vzduchem, který máme přijmout do našich plic?

Celý článek