Manuální lymfodrenáž

120 min

1650 Kč

Lymfatický systém celého těla

Citlivá terapie

Co je lymfodrenáž? 

 • Velmi jemná masáž připomínající hlazení.
 • Pravidelný rytmus, který se střídá jako příliv a odliv.
 • Speciální hmaty podporující lymfu v jejím toku.
 • Manuální lymfodrenáž je jedno z našich nejoblíbenějších ošetření, protože se dívá nejen na problematiku otoků, ale naslouchá celému tělu.

Máme více než desetileté zkušenosti a zjistili jsme, že se sice jedná o systém hmatů se svými zákonitostmi jako je dodržování jemného tlaku, směru toku lymfy nebo rytmu, ale především je manuální lymfodrenáž specifická pro každého z nás. Terapeut svýma rukama cítí i jemné rozdíly a jednotlivým oblastem se pak může věnovat více. Na některých místech je potřeba se chvíli zdržet a počkat na odezvu těla.

V praxi to vypadá tak, že začneme bazálním ošetřením krku. Když se oblast na pohmat uvolní a Vy tam necítíte tlak jako na počátku, vnímáme to jako pozvánku posunout se k následující oblasti. A postupně přes další a další specifické oblasti věnujeme úplně celému tělu. 

Co můžete při manuální lymfodrenáži očekávat?

 • Úvodní rozhovor pro pochopení Vaší problematiky
 • Bazální ošetření krku
 • Postupná specifická lymfodrenáž celého těla
 • Viscerální terapie v oblasti břicha
 • Ucelené vysvětlení fungování lymfatického systému, metabolismu a vlivu životního stylu
 • Poradenství ohledně dalších podpůrných prostředků, které Vám mohou pomoci

V oblasti břicha obohacujeme lymfatickou masáž i o základní viscerální masáž. Podpoříme tím totiž trávení i vylučovací systém, což jsou pro lymfatický systém nesmírně důležité komponenty.

Pro koho je manuální lymfodrenáž vhodná?

Zpomalení či dokonce zastavení lymfatického systému vede k hromadění tekutiny v podkoží. Projeví se jako:

 • pocit těžkých nohou
 • otoky lýtek, otoky kolem kotníků, otoky nohou
 • neúspěšné pokusy o hubnutí
 • zpomalený metabolismus
 • celulitida
 • snížená imunita
 • nevysvětlitelně velká únava
 • váčky pod očima
 • problematická pleť
 • migrény

Celková lymfodrenáž je také spouštěčem detoxikace celého organismu. Celému systému se uleví, zrychlí se. 

Jak lymfatický systém funguje a co je lymfa?

Manuální lymfatická masáž začíná vždy u krku a kolem klíčních kostí. Jsou zde základní uzliny, kterými protéká lymfa z celého těla před tím, než se vlije do srdce. Spolu s krví je v játrech a ledvinách filtrována od odpadních látek. Toto ošetření krku nazýváme bazálním.

V lymfodrenáži pak pokračujeme posloupně po speciálních oblastech podle toho, jak je lymfatický systém uspořádaný. Důležité jsou pro nás zejména podpaží, třísla a podkolenní jamky, kde je velké množství větších uzlin.

A velmi významnou oblastí je břicho. Díky tlaku, který přirozeně v břišní dutině máme, je lymfa hnána vzhůru přes bránici až do svého cíle - do srdce. Také jsou zde uleženy důležité filtry - játra a ledviny. A s celkovou očistou souvisí samozřejmě i naše střeva. To je důvodem, proč manuální lymfodrenáž obohacujeme i o viscerální masáž.

Lymfa je tekutina, kterou mízní cévy posbírají v tkáních. Tkáně potřebují živiny, proto do nich přitéká krev tepnami. Živiny se ve tkáních zpracují a vzniknou odpadní látky, které se musí odvést. Proto máme odvodný žilní systém. Je ale přirozené, že část tekutiny se do žilního systému nedostane. Obsahuje například příliš velké částice, které neprojdou stěnou vlásečnice. Tato tekutina by zůstala mezi buňkami tkáně a tvořila by otok. Lymfatické cévy umí tuto tekutinu i s toxiny odsát a odvést pryč.

Kromě odvodní fuknce naše lymfa také transportuje bílé krvinky - naši imunitu. V uzlinách, které jsou všude podél lymfatických cév a nejvíce se shromažďují na speciálních místech zeména kolem velkých kloubů (kyčle - třísla, ramena - podpaží) probíhá dokonce imunitní boj. Jeden z typů imunitních reakcí je ten, že bílá krvinka jménem makrofág rozpozná vetřelce v podobě infekce, zaútočí na něj a pohltí ho. Tím makrofág naplnil svůj osud a umírá. A proud lymfy jej odnese až k filtraci a k vyloučení z těla, abychom se očistili.

Lidské tělo je nesmírně moudré. Lymfatický systém není na první pohled tak důležitý jako ten srdeční nebo dýchací. Nezkolabujeme v prvním okamžiku, když přestane fungovat. Ale jeho práci oceníme v tom, že se cítíme vitální, zdraví, plní elánu. Díky němu v sobě nezadržujeme nic, co už nepotřebujeme.

Ceník Manuální lymfodrenáž
Manuální lymfodrenáž 120 min 2000 Kč Rezervace

Naše tipy

Jak využít i každodenní běžné chvilky k péči o sebe a své tělo?

Nám se v praxi osvědčily tyto tipy.

Fascie aneb opomíjený důvod Vaší bolesti

Vše co jste nevěděli o fasciích a báli jste se zeptat

 

Už jste toho o vaší bolesti nastudovali spoustu? Víte, jak uvolnit svaly, zregenerovat, jak se protáhnout? Vyzkoušeli jste snad už všechno, byli jste u fyzioterapeuta, na masáži, aromaterapii, akupunktuře, rázové vlně i v sauně? Přesto vás trápí opakující se bolesti? Tělo ukrývá nejedno tajemství a věda je postupně objevuje. Jedno z nejnovějších jsou právě fascie.

Celý článek

Jak začít běhat

jak využít karanténu jako cestu ke špičkové kondici a zdraví

Píšu tento článek v prvních dnech coronavirové karantény, jelikož si myslím, že se nám bude v následujících týdnech hodit. Nemusím připomínat, jak blahodárné účinky na naše tělo, imunitu i mysl, pohyb na čerstvém vzduchu, má. Myslím, že tato vládní opatření přináší nejednu pozitivní věc - rodiny drží pospolu, lidé si pořádně uklidí jak v hlavě, tak doma, začnou si vařit teplá kvalitní jídla a mnoho z vás (znovu)najde cestu k pohybu. A proto se hlásím s pár typy pro začátečníky (i ty věčné), kteří se chtějí pustit do běhu a ideálně hned od začátku běžet nejlepší technikou, s nejlepší obuví a s nejlepším tréninkovým plánem.

Celý článek

Pomocí dechu si můžeme v těle vyrobit klid

Jak pracovat se stresem a strachem

Nádech je to první, co uděláme po narození. S důvěrou se nadechneme vzduchu i každé ráno po probuzení. S nádechem do nás vchází život.

Vše se ale mění, když začne pracovat strach v nás. Jaké to je, když nádech není bezpečný? Když vzduch, který dýcháme, přináší ohrožení? Když musíme přemýšlet, kdy a kde se smíme nadechnout? Když se musíme chránit před vzduchem, který máme přijmout do našich plic?

Celý článek

Článek na vitalia.cz - Jak na imunitu? Jíst, cvičit, meditovat, milovat

aneb jak se obrnit před coronavirem

Na to, jak posílit svou imunitu, můžeme najít nespočet tipů. Důležité ovšem je nezačít se všemi najednou a skokově, protože to je pro organismus veliký šok. Pokud jsme pro svou imunitu dělali něco již před karanténou, je vhodné s tím pokračovat, postupně trochu zvýšit intenzitu a pozvolna přidávat další kroky. A o těch se dočtete v následujícím článku od Lucie Červenkové, který krásně shrnuje vše, co jste o imunitě potřebovali vědět. 

Odkaz na článek na serveru Vitalia: https://www.vitalia.cz/clanky/jak-na-imunitu-jist-cvicit-meditovat-milovat/

Celý článek

Článek na novinky.cz - COVID-19 a pomoc v podobě ájurvédy

Jak ájurvéda poradí s jídelníčkem a imunitou, abychom dobře čelili coronaviru?

Coronavirus si v mnohých věcech uměl dobře vybrat. Přišel do absolutně přetížené a vystresované doby a přinutil nás odpočívat. A přišel na jaře, kdy je ideální prostor pro očistu, úklid a nový začátek. A na to, si myslím, že je vhodné čas v karanténě využít. A jak? Co to pro nás znamená? Co konkrétně mám dělat? Jak se máme ke svému tělu chovat na jaře? Co je dobré jíst? A je vhodné se teď pustit do detoxu? Odpovím na tyto otázky prostřednictvím ájurvédy, tisíce let starého učení pocházejícího z Indie, která má v současné chvíli na 1,3 miliardu obyvatel pouze 500 nakažených. Může i to něco říkat o imunitě a zdravotním stavu občanů této země?

Celý článek

Otevíráme 11.5.

Po coronavirové pauze se s Vámi znovu můžeme setkat a moc se na to těšíme

16.3. jsme vlivem restriktivních opatření museli zavřít celou provozovnu. A teď 11.5. pro Vás znovu můžeme v plné, a ještě větší síle, otevřít. Přečtěte si, na čem jsme mezitím pracovali. 

Celý článek

Článek na idnes.cz - O jídelníčku, coronaviru a ájurvédě

aneb proč letos na jaře nedržet půst

Článek o tom, co na jaře jíst, abyste tělo co nejvíce podpořili a jídelníčkem si tak pomohli k lepšímu trávení a imunitě?  A proč není ideální se letos na jaře pustit do detoxu, pro který jsou jiná jara naprosto ideálním obdobím? Může být karanténa novým začátkem pro Vaše tělo? 

Celý článek

Článek na Vitalia.cz - Metoda Ludmily Mojžíšové

aneb kde všude může světoznámá metoda pomoci

O této fyzioterapeutické metodě již bylo napsáno mnohé. Nicméně stále o ní neví mnoho těch, kterým by mohla pomoci od jejich trápení. O co se tedy vlastně jedná a komu právě může pomoci?

Celý článek

Článek na idnes.cz Premium - Zpět do kondice po karanténě

aneb jak se karanténa podepsala na naší vitalitě, zdraví a kondici

V době karantény jsme odpovídali na otázky o tom, jak se delší výpadek podepsal na našem těle, a jak dlouho bude trvat, než se dostanete zpět do formy. Také jsme mluvili o jídle, o tom, jaký dopad měl změněný jídelníček na naši váhu. A v neposlední řadě jsme se dotkli doporučení, co a jak dělat, abychom co nejrychleji vrátili tělu jeho vitalitu.

Celý článek

Podcast pro server maminka.cz - Kde brát energii, která vám právě došla?

aneb jak dobít baterky po dvou měsících doma s dětmi v karanténě

Podcast pro server maminka.cz, který prozradí konkrétní tipy, kde brát energii, pokud se cítíte po péči o celou rodinu po dobu trvání karantény vyčerpaní. 

Celý článek

Odpověď pro poradnu v časopise Maminka - Jak na bolest krční páteře

aneb jak si pomoci doma a kdy je třeba navštívit fyzioterapeuta

Po dlouhých 3 měsících, které většina z nás strávila doma home officem, slýchám mnoho stížností na bolesti hlavy a krční páteře. Právě proto přínášíme pár rad od naší fyzioterapeutky Lucie Červenkové, jak bolesti řešit a hlavně, jak jim předejít. 

Celý článek

Druhá vlna COVID

Jsme tu pro Vás, abychom Vám pomohli celou situaci překlenout s lehkostí.

I v této COVIDové situaci jsme tu pro Vás v plném nasazení při současném zachování příšných hygienických opatření. 

Celý článek

Článek na idnes.cz - Jaké sporty jsou vhodné při bolestech zad

Aneb jak pohybem předejít bolestem a nezhoršit si je

Při bolestech zad, zvlášť pokud jsou velké, má málokdo pomyšlení na pohyb. V akutní fázi bolestí, či dokonce výhřezu je dobré navštěvovat fyzioterapeuta a držet se jím doporučených pohybů a cviků. Každodenní cvičení, které Vám fyzioterapeut sestaví na míru, dokáže významně pomoci s léčbou skutečné příčiny.

Celý článek

Článek pro idnes.cz - Vyplatí se jít z bolestí zad na masáž a mohu jít ke komukoliv? Jakou masáž zvolit?

Zdá se to velmi jednoduché – bolí mě záda, zajdu si na masáž. Proč ale zdání klame?

Svou praxi provozuji již 13 let, takže zodpovědně mohu říci, že ne každá bolavá záda jsou skutečně bolavá záda. Někdy sice klient přichází a cítí bolest v zádech, ale příčina je někde jinde.

Celý článek

Článek na vitalia.cz - Bolest zad při běhání? Chyba, která se dá odstranit!

aneb jak běhat a nezničit si přitom záda?

Nikdy svým klientům nezakazuji běh a snažím s nimi najít cestu, jak se dál věnovat tomuto úžasnému způsobu pohybu. Běh je moje celoživotní poslání a lékem na všechny neduhy duševní i fyzické.

Celý článek