Metoda Ludmily Mojžíšové

od 45 min

od 750,- Kč

páteř a neplodnost

odstranění hluboko uložených bolestí

Tato fyzioterapeutická metoda se zabývá bolestmi páteře a neplodností. Má dvě rovnocenné složky. Jednou je aktivní domácí cvičení, které se klient naučí pod vedením fyzioterapeuta a následně si jej dvakrát denně doma cvičí. Druhou složkou je pasivní terapie, kterou provádí fyzioterapeut.

Ošetření začne podrobnou anamnézou a vyšetřením klienta. Na základě získaných informací fyzioterapeut stanoví konkrétní postup následné terapie. Zhodnotí stav svalů pánevního dna, celého pánevního pletence a postavení pánve. Dále se věnuje postavení hrudní i krční páteře a prvních sedmi žeber. Odhalí případné blokády, bolestivé body a svalové dysbalance. K terapii může využít celou metodu Ludmily Mojžíšové, ale i jen některé její prvky v kombinaci s dalšími terapeutickými metodami.

Součástí metody Ludmily Mojžíšové je i ošetření svalů pánevního dna a kostrče přes konečník. Je to nejefektivnější a nejrychlejší metoda opětovného nastolení rovnováhy těchto svalů.

Jako jedna z neinvazivních metod se s úspěchem využívá při léčení funkční ženské sterility a infertility.

Tato metoda je jako jedna z mála vhodná v těhotenství, které způsobuje fyziologické změny v těle ženy. V jejich důsledku právě často dochází k blokádám a následným bolestem v oblasti bederní páteře, žeber i pánevního dna a kostrče. Doporučuje se i v posledních měsících těhotenství pro zkrácení první doby porodní a snížení intenzity porodních bolestí.

 Indikace

 • funkční ženská neplodnost (sterilita)
 • neschopnost donosit plod (infertilita)
 • bolestivá menstruace
 • dyskomfort při pohlavním styku
 • bolesti zad
 • bolesti kostrče
 • bolesti v pánvi
 • skolióza
 • retence moče
 • inkontinence
 • zácpa
Ceník Metoda Ludmily Mojžíšové
Metoda Ludmily Mojžíšové 45 min 750 Kč Rezervace
60 min 1000 Kč Rezervace

Naše tipy

Jak využít i každodenní běžné chvilky k péči o sebe a své tělo?

Nám se v praxi osvědčily tyto tipy.

Zdravé sezení v práci

Práce

Lidské tělo má rádo pohyb. Bylo pro něj stvořené.

Pomocí polštářku nebo malého míče (overballu) a jednoduchých tipů můžete vrátit pohyb i do sedavého zaměstnání.

Celý článek

Domácí lymfodrenáž

Práce s uzlinami

Každý den udělat něco pro své zdraví.

Celý článek

Fascie aneb opomíjený důvod Vaší bolesti

Vše co jste nevěděli o fasciích a báli jste se zeptat

 

Už jste toho o vaší bolesti nastudovali spoustu? Víte, jak uvolnit svaly, zregenerovat, jak se protáhnout? Vyzkoušeli jste snad už všechno, byli jste u fyzioterapeuta, na masáži, aromaterapii, akupunktuře, rázové vlně i v sauně? Přesto vás trápí opakující se bolesti? Tělo ukrývá nejedno tajemství a věda je postupně objevuje. Jedno z nejnovějších jsou právě fascie.

Celý článek

Jak začít běhat

jak využít karanténu jako cestu ke špičkové kondici a zdraví

Píšu tento článek v prvních dnech coronavirové karantény, jelikož si myslím, že se nám bude v následujících týdnech hodit. Nemusím připomínat, jak blahodárné účinky na naše tělo, imunitu i mysl, pohyb na čerstvém vzduchu, má. Myslím, že tato vládní opatření přináší nejednu pozitivní věc - rodiny drží pospolu, lidé si pořádně uklidí jak v hlavě, tak doma, začnou si vařit teplá kvalitní jídla a mnoho z vás (znovu)najde cestu k pohybu. A proto se hlásím s pár typy pro začátečníky (i ty věčné), kteří se chtějí pustit do běhu a ideálně hned od začátku běžet nejlepší technikou, s nejlepší obuví a s nejlepším tréninkovým plánem.

Celý článek

Hledáme kolegy!

Přijmeme fyzioterapeuty do naší soukromé praxe.

Hledáte práci v opravdu skvělém týmu s flexibilní pracovní dobou? Nejen to, ale mnoho dalšího nabízí práce v Namao. Těšíme se na setkání s Vámi! Pro více o informací o tom, co Vás čeká, co nabízíme a požadujeme, čtěte dál...

Celý článek

Zvyšování flexibility našeho těla

aneb jak využít nouzový stav pro to, abychom na jeho konci oslnili a udělali provaz :)

Vzhledem k tomu, že nemůžeme trénovat tak, jak jsme zvyklí, hledáme všichni jiné cesty a způsoby, jak se udržet ve formě. Po skončení nouzové situace bychom tak ideálně mohli opět naskočit na náš běžný režim, a to „bez ztráty kytičky“.

Celý článek

Pomůcky, které (ne)pomohou

Jaké pomůcky se vyplatí a jaké naopak?

V dubnovém čísle časopisu RUN, nám vyšel článek o pomůckách, které jsou běžně využívané při běhu. Podíváme se tedy na to, zda jsou vždy skutečně tak výhodné. 

Celý článek

Pomocí dechu si můžeme v těle vyrobit klid

Jak pracovat se stresem a strachem

Nádech je to první, co uděláme po narození. S důvěrou se nadechneme vzduchu i každé ráno po probuzení. S nádechem do nás vchází život.

Vše se ale mění, když začne pracovat strach v nás. Jaké to je, když nádech není bezpečný? Když vzduch, který dýcháme, přináší ohrožení? Když musíme přemýšlet, kdy a kde se smíme nadechnout? Když se musíme chránit před vzduchem, který máme přijmout do našich plic?

Celý článek