Blog

NAMAO noviny 1.číslo

20.12.2021

Hibernace je tématem zimního vydání NAMAO novin. Noviny Vás budou provázet nejtemnější částí roku od prosince do února. Tělo i mysl odpočívají stejně jako téměř vše v přírodě. Ajurvédské tipy, rady fyzioterapeutů, viscerální terapie a masáž lávovými kameny nebo i zajímavý rozhovor s naší terapeutkou Klárou. Přejeme hezké čtení.

Celý článek

Proč mě bolí koleno?

08.12.2021

Co vše může stát za bolestí kloubů? Je artróza skutečně jediná příčina? A jak tyto příčiny řešit?

Celý článek

Zimní hibernační běh

08.12.2021

Jak běhat v zimě tak, abyste zároveň hybernovali? K čemu toto období využít? Jak si u běhu odpočinout? Běhat odpočinkově lze! Ukážu Vám nástroje, jak. Zima je jako stvořená pro budování precizní techniky, dlouhých kilometrů, pomalého tempa a dobrých regeneračních návyků.

Celý článek

Vznik celulitidy ovlivňují fascie!

30.11.2021

Trápí Vás pomerančová kůže? Už jste vyzkoušeli nejeden krém, nástroj na automasáž či jiný zkrášlovací prostředek, který jí Vás má s jistotou zbavit? A věděli jste, že její vznik ovlivňují i fascie? Jakým způsobem? A co tedy dělat pro to, aby ji dále nezpůsobovaly? 

Celý článek

Rozhovor pro časopis kondice - Nejlepší lék proti bolesti? Naučte se vnímat svoje tělo!

22.10.2021

Na zdraví se můžeme koukat z mnoha úhlů pohledu. Co by ale mělo být společné všem, je zásada, že bychom se o něj měli naučit pečovat dřív, než nás nemoc skolí k zemi. „V současné době, která je rychlá, je bolest jediná věc, která nás zastaví. Jinak jedeme dál. A právě prožitek bolesti nás může přivést k hlubšímu pochopení sebe sama,“ říká celostní terapeutka Klára Tuzarová z pražského terapeutického centra NAMAO.

Celý článek

I 5 minut denně může pomoci s pálením žáhy

04.10.2021

Trpíte pálením žáhy po jídle? Už jste navštívili všechna vyšetření a nikde nic nenašli? Žádné léky nezabírají? Už jste zvážili návštěvu fyziotepeuta? Víte jak právě on může pomoci? Co vše může být jeho příčinou? A jaké cviky můžete cvičit sami doma? 

Celý článek