Fyzioterapie

I.

Kompexní náhled

II.

Strukturovaná péče

III.

Sledování vývoje

IV.

Motivace

Jaký je Váš příběh? Co Vás přivádí k osobnímu fyzioterapeutovi? Zajímá nás celá Vaše situace a všechny souvislosti. Tvoříme komplexní terapii spolu s Vámi. Vybíráme z manuálních technik, které uvolní Vaše tělo, ze sofistikovaného cvičení, které umožní postupné změny a z celostního přístupu, který zohlední psychosomatické aspekty. Naše práce cílí na opravdové řešení.

Jednotlivé služby

Individuální Fyzioterapie

Fyzioterapie nabízí prostor pro opravdové změny. Snoubíme všechny fyzioterapeutické techniky, abychom Vašemu tělu ulevili a zároveň ho posílili. Důležitá je aktivní spolupráce z Vaší strany. Vy jste součástí Vaší terapie.

45 min.
od 750 Kč

Ošetření fascií

Cítite zatuhlost celého těla? Trápí vás dlouhodobá bolest? Či cítíte že potřebujete celkově uvolnit? Fascie mohou stát za vznikem dlouhodobých bolestí zad, ale i hlavy či žaludku atd. Myofasciální integrace a fasciální manipulace ® jsou úžasné metody, které využíváme pro práci s touto složitou vrstvou prolínající se celým tělem. A tím ovlivňujeme zdánlivě neovlivnitelné. 

 

45 min.
od 750 Kč

Antimigrenozní terapie

V tomto konceptu se snoubí alternativní léčba s fyzioterapií, masáž s akupresurou, reflexní terapie s aromaterapií i lymfodrenáží. Protože i bolesti hlavy jsou komplexní a závisí na mnoha faktorech – počasí, stres, vrozené dispozice, spánek a poruchy spánku, u žen i menstruace. Můžeme zmírnit sílu i frekvenci záchvatů bolesti.

45 min.
od 750 Kč

Diagnostika běhu

Mnoho běžců vzdává své běžecké snahy předčasně. Často postačí drobná úprava techniky, jeden či dva cviky, které zaberou pár minut a můžete běhat vesele dál. Někomu se podaří vyladit techniku hned napoprvé a někdo bude potřebovat několik hodin s fyzioterapeutem. Ale každá bolest má řešení a každý má šanci běhat bez zbytečných zranění či přetížení.

60 min.
od 1000 Kč

Metoda Ludmily Mojžíšové

Nemůžete otěhotnět? Bolí Vás kostrč, kříž či bederní páteř? Špatně se Vám dýchá? Metoda Ludmily Mojžíšové je velice komplexní terapie, která uvažuje tělo v širokém kontextu. Je velmi úspěšná při léčbě neplodnosti, blokád žeber a svalů pánevního dna. 

45 min.
od 750 Kč

SM systém - Metoda spirální stabilizace

Chcete naučit své tělo správně hýbat? Vytvořit dobrou oporu pro záda, mít silný střed? Či se chcete "jen" narovnat? Nebo získat cviky na doma, které můžete snadno provádět sami a být si jistí, že je provádíte správně? Jste aktivní a chcete se zbavit bolestí za pomoci cvičení a nejen prostředky manuální fyzioterapie? SM systém by mohl být další nápomocnou rukou v cestě za rovným tělem bez potíží. 

45 min.
od 750 Kč

Zdravotní masáž

První pomoc. Potřebujete pomoci s akutní bolestí, ale na komplexní fyzioterapii se Vám v tuto chvíli z jakéhokoli důvodu nechce? Svěřte se do rukou kvalifikovaného fyzioterapeuta. Vy při zdravotní masáži nemusíte nic. Postáráme se o Vás. Nabízíme účinné krátkodobé řešení, které při opakování pomůže i dlouhodobě.

45 min.
od 750 Kč

Spinal touch

Účinná a velmi jemná bio-mechanická doteková terapie z USA. Spinal touch je citlivé ošetření chronické i akutní bolesti zad a páteře.

45 min.
od 750 Kč

Dornova metoda

Dornova metoda je velmi šetrný způsob, jak pracovat s páteří a ostatními klouby. Nejdříve dostane tělo více prostoru pro možné změny a díky jemnému pohybu v kloubech se obnoví jejich přirozená hybnost. Zaměříme na místa, která Vás nejvíce trápí. 

45 min.
od 750 Kč

Naše tipy

Jak využít i každodenní běžné chvilky k péči o sebe a své tělo?

Nám se v praxi osvědčily tyto tipy.

Fascie aneb opomíjený důvod Vaší bolesti

Vše co jste nevěděli o fasciích a báli jste se zeptat

 

Už jste toho o vaší bolesti nastudovali spoustu? Víte, jak uvolnit svaly, zregenerovat, jak se protáhnout? Vyzkoušeli jste snad už všechno, byli jste u fyzioterapeuta, na masáži, aromaterapii, akupunktuře, rázové vlně i v sauně? Přesto vás trápí opakující se bolesti? Tělo ukrývá nejedno tajemství a věda je postupně objevuje. Jedno z nejnovějších jsou právě fascie.

Celý článek

Jak začít běhat

jak využít karanténu jako cestu ke špičkové kondici a zdraví

Píšu tento článek v prvních dnech coronavirové karantény, jelikož si myslím, že se nám bude v následujících týdnech hodit. Nemusím připomínat, jak blahodárné účinky na naše tělo, imunitu i mysl, pohyb na čerstvém vzduchu, má. Myslím, že tato vládní opatření přináší nejednu pozitivní věc - rodiny drží pospolu, lidé si pořádně uklidí jak v hlavě, tak doma, začnou si vařit teplá kvalitní jídla a mnoho z vás (znovu)najde cestu k pohybu. A proto se hlásím s pár typy pro začátečníky (i ty věčné), kteří se chtějí pustit do běhu a ideálně hned od začátku běžet nejlepší technikou, s nejlepší obuví a s nejlepším tréninkovým plánem.

Celý článek

Pomocí dechu si můžeme v těle vyrobit klid

Jak pracovat se stresem a strachem

Nádech je to první, co uděláme po narození. S důvěrou se nadechneme vzduchu i každé ráno po probuzení. S nádechem do nás vchází život.

Vše se ale mění, když začne pracovat strach v nás. Jaké to je, když nádech není bezpečný? Když vzduch, který dýcháme, přináší ohrožení? Když musíme přemýšlet, kdy a kde se smíme nadechnout? Když se musíme chránit před vzduchem, který máme přijmout do našich plic?

Celý článek

Článek na vitalia.cz - Jak na imunitu? Jíst, cvičit, meditovat, milovat

aneb jak se obrnit před coronavirem

Na to, jak posílit svou imunitu, můžeme najít nespočet tipů. Důležité ovšem je nezačít se všemi najednou a skokově, protože to je pro organismus veliký šok. Pokud jsme pro svou imunitu dělali něco již před karanténou, je vhodné s tím pokračovat, postupně trochu zvýšit intenzitu a pozvolna přidávat další kroky. A o těch se dočtete v následujícím článku od Lucie Červenkové, který krásně shrnuje vše, co jste o imunitě potřebovali vědět. 

Odkaz na článek na serveru Vitalia: https://www.vitalia.cz/clanky/jak-na-imunitu-jist-cvicit-meditovat-milovat/

Celý článek

Článek na novinky.cz - COVID-19 a pomoc v podobě ájurvédy

Jak ájurvéda poradí s jídelníčkem a imunitou, abychom dobře čelili coronaviru?

Coronavirus si v mnohých věcech uměl dobře vybrat. Přišel do absolutně přetížené a vystresované doby a přinutil nás odpočívat. A přišel na jaře, kdy je ideální prostor pro očistu, úklid a nový začátek. A na to, si myslím, že je vhodné čas v karanténě využít. A jak? Co to pro nás znamená? Co konkrétně mám dělat? Jak se máme ke svému tělu chovat na jaře? Co je dobré jíst? A je vhodné se teď pustit do detoxu? Odpovím na tyto otázky prostřednictvím ájurvédy, tisíce let starého učení pocházejícího z Indie, která má v současné chvíli na 1,3 miliardu obyvatel pouze 500 nakažených. Může i to něco říkat o imunitě a zdravotním stavu občanů této země?

Celý článek

Otevíráme 11.5.

Po coronavirové pauze se s Vámi znovu můžeme setkat a moc se na to těšíme

16.3. jsme vlivem restriktivních opatření museli zavřít celou provozovnu. A teď 11.5. pro Vás znovu můžeme v plné, a ještě větší síle, otevřít. Přečtěte si, na čem jsme mezitím pracovali. 

Celý článek

Článek na idnes.cz - O jídelníčku, coronaviru a ájurvédě

aneb proč letos na jaře nedržet půst

Článek o tom, co na jaře jíst, abyste tělo co nejvíce podpořili a jídelníčkem si tak pomohli k lepšímu trávení a imunitě?  A proč není ideální se letos na jaře pustit do detoxu, pro který jsou jiná jara naprosto ideálním obdobím? Může být karanténa novým začátkem pro Vaše tělo? 

Celý článek

Článek na Vitalia.cz - Metoda Ludmily Mojžíšové

aneb kde všude může světoznámá metoda pomoci

O této fyzioterapeutické metodě již bylo napsáno mnohé. Nicméně stále o ní neví mnoho těch, kterým by mohla pomoci od jejich trápení. O co se tedy vlastně jedná a komu právě může pomoci?

Celý článek

Článek na idnes.cz Premium - Zpět do kondice po karanténě

aneb jak se karanténa podepsala na naší vitalitě, zdraví a kondici

V době karantény jsme odpovídali na otázky o tom, jak se delší výpadek podepsal na našem těle, a jak dlouho bude trvat, než se dostanete zpět do formy. Také jsme mluvili o jídle, o tom, jaký dopad měl změněný jídelníček na naši váhu. A v neposlední řadě jsme se dotkli doporučení, co a jak dělat, abychom co nejrychleji vrátili tělu jeho vitalitu.

Celý článek

Podcast pro server maminka.cz - Kde brát energii, která vám právě došla?

aneb jak dobít baterky po dvou měsících doma s dětmi v karanténě

Podcast pro server maminka.cz, který prozradí konkrétní tipy, kde brát energii, pokud se cítíte po péči o celou rodinu po dobu trvání karantény vyčerpaní. 

Celý článek

Odpověď pro poradnu v časopise Maminka - Jak na bolest krční páteře

aneb jak si pomoci doma a kdy je třeba navštívit fyzioterapeuta

Po dlouhých 3 měsících, které většina z nás strávila doma home officem, slýchám mnoho stížností na bolesti hlavy a krční páteře. Právě proto přínášíme pár rad od naší fyzioterapeutky Lucie Červenkové, jak bolesti řešit a hlavně, jak jim předejít. 

Celý článek

Druhá vlna COVID

Jsme tu pro Vás, abychom Vám pomohli celou situaci překlenout s lehkostí.

I v této COVIDové situaci jsme tu pro Vás v plném nasazení při současném zachování příšných hygienických opatření. 

Celý článek

Článek na idnes.cz - Jaké sporty jsou vhodné při bolestech zad

Aneb jak pohybem předejít bolestem a nezhoršit si je

Při bolestech zad, zvlášť pokud jsou velké, má málokdo pomyšlení na pohyb. V akutní fázi bolestí, či dokonce výhřezu je dobré navštěvovat fyzioterapeuta a držet se jím doporučených pohybů a cviků. Každodenní cvičení, které Vám fyzioterapeut sestaví na míru, dokáže významně pomoci s léčbou skutečné příčiny.

Celý článek

Článek pro idnes.cz - Vyplatí se jít z bolestí zad na masáž a mohu jít ke komukoliv? Jakou masáž zvolit?

Zdá se to velmi jednoduché – bolí mě záda, zajdu si na masáž. Proč ale zdání klame?

Svou praxi provozuji již 13 let, takže zodpovědně mohu říci, že ne každá bolavá záda jsou skutečně bolavá záda. Někdy sice klient přichází a cítí bolest v zádech, ale příčina je někde jinde.

Celý článek