Fyzioterapie

I.

Kompexní náhled

II.

Strukturovaná péče

III.

Sledování vývoje

IV.

Motivace

Jaký je Váš příběh? Co Vás přivádí k osobnímu fyzioterapeutovi? Zajímá nás celá Vaše situace a všechny souvislosti. Tvoříme komplexní terapii spolu s Vámi. Vybíráme z manuálních technik, které uvolní Vaše tělo, ze sofistikovaného cvičení, které umožní postupné změny a z celostního přístupu, který zohlední psychosomatické aspekty. Naše práce cílí na opravdové řešení.

Jednotlivé služby

Individuální Fyzioterapie

Nabízí prostor pro opravdové změny. Snoubíme všechny fyzioterapeutické techniky, abychom Vašemu tělu ulevili a zároveň ho posílili. Důležitá je aktivní spolupráce z Vaší strany. Vy jste součástí Vaší terapie.

45 min.
od 750 Kč

Fasciální manipulace ®

Fascie spojuje, ale zároveň i odděluje a ochraňuje všechny struktury těla - svaly, orgány, nervy... Je to souvislá síť od malíčku až k mozku. Propletený fasciální systém si pamatuje zranění i po velmi dlouhé době. A svými vlastnostmi fascie přenáší napětí i do vzdálených míst v těle. Tato nová metoda pracuje na místech, kde se napětí tvoří. Terapeut se stává detektivem a hledá původ Vašich obtíží. Protože především stará zranění potřebují tu největší péči.

45 min.
od 750 Kč

Myofasciální strukturální integrace

Cítite zatuhlost celého těla? Trápí vás dlouhodobá bolest? Či cítíte že potřebujete celkově uvolnit? Fascie mohou stát za vznikem dlouhodobých bolestí zad, ale i hlavy či žaludku atd. Myofasciální integrace je jedna z úžasných možností, jak pracovat s touto složitou vrstvou prolínající se celým tělem. A tím ovlivnit zdánlivě neovlivnitelné. 

45 min.
od 750 Kč

Antimigrenozní terapie

V tomto konceptu se snoubí alternativní léčba s fyzioterapií, masáž s akupresurou, reflexní terapie s aromaterapií i lymfodrenáží. Protože i bolesti hlavy jsou komplexní a závisí na mnoha faktorech – počasí, stres, vrozené dispozice, spánek a poruchy spánku, u žen i menstruace. Můžeme zmírnit sílu i frekvenci záchvatů bolesti.

45 min.
od 750 Kč

Metoda Ludmily Mojžíšové

Nemůžete otěhotnět? Bolí Vás kostrč, kříž či bederní páteř? Špatně se Vám dýchá? Metoda Ludmily Mojžíšové je velice komplexní terapie, která uvažuje tělo v širokém kontextu. Je velmi úspěšná při léčbě neplodnosti, blokád žeber a svalů pánevního dna. 

45 min.
od 750 Kč

Diagnostika běhu

Mnoho běžců vzdává své běžecké snahy předčasně. Často postačí drobná úprava techniky, jeden či dva cviky, které zaberou pár minut a můžete běhat vesele dál. Někomu se podaří vyladit techniku hned napoprvé a někdo bude potřebovat několik hodin s fyzioterapeutem. Ale každá bolest má řešení a každý má šanci běhat bez zbytečných zranění či přetížení.

45 min.
od 750 Kč

Zdravotní masáž s mobilizací

První pomoc. Potřebujete pomoci s akutní bolestí, ale na komplexní fyzioterapii se Vám v tuto chvíli z jakéhokoli důvodu nechce? Svěřte se do rukou kvalifikovaného fyzioterapeuta. Vy při tomto ošetření nemusíte nic. Postáráme se o Vás. Nabízíme účinné krátkodobé řešení, které při opakování pomůže i dlouhodobě.

45 min.
od 750 Kč

Psychosomatické poradenství

Vše je se vším spojené. Možná si říkáte, že je to klišé. Hloubku a nedozírný přesah tohoto sdělení ale teprve začínáme odhalovat.

90 min.
od 1000 Kč

Spinal touch

Účinná a velmi jemná bio-mechanická doteková terapie z USA. Citlivé ošetření chronické i akutní bolesti zad a páteře.

45 min.
od 750 Kč

Somatické koučování

Stojíte před určitým rozhodnutím? Cítíte, že ve vašem životě je něco v nepořádku? Chcete se posunout dál a nevíte, kde začít? Možná potřebujete kouče! V Namau se věnujeme i koučování a to naše je trochu jiné, než můžete najít jinde – je somatické.

60 min.
od 1000 Kč

Dornova metoda

Velmi šetrný způsob, jak pracovat s páteří a ostatními klouby. Nejdříve dostane tělo více prostoru pro možné změny a díky jemnému pohybu v kloubech se obnoví jejich přirozená hybnost. Zaměříme na místa, která Vás nejvíce trápí. 

45 min.
od 750 Kč

Naše tipy

Jak využít i každodenní běžné chvilky k péči o sebe a své tělo?

Nám se v praxi osvědčily tyto tipy.

Zdravé sezení v práci

Práce

Lidské tělo má rádo pohyb. Bylo pro něj stvořené.

Pomocí polštářku nebo malého míče (overballu) a jednoduchých tipů můžete vrátit pohyb i do sedavého zaměstnání.

Celý článek

Domácí lymfodrenáž

Práce s uzlinami

Každý den udělat něco pro své zdraví.

Celý článek

Fascie aneb opomíjený důvod Vaší bolesti

Vše co jste nevěděli o fasciích a báli jste se zeptat

 

Už jste toho o vaší bolesti nastudovali spoustu? Víte, jak uvolnit svaly, zregenerovat, jak se protáhnout? Vyzkoušeli jste snad už všechno, byli jste u fyzioterapeuta, na masáži, aromaterapii, akupunktuře, rázové vlně i v sauně? Přesto vás trápí opakující se bolesti? Tělo ukrývá nejedno tajemství a věda je postupně objevuje. Jedno z nejnovějších jsou právě fascie.

Celý článek

Jak začít běhat

jak využít karanténu jako cestu ke špičkové kondici a zdraví

Píšu tento článek v prvních dnech coronavirové karantény, jelikož si myslím, že se nám bude v následujících týdnech hodit. Nemusím připomínat, jak blahodárné účinky na naše tělo, imunitu i mysl, pohyb na čerstvém vzduchu, má. Myslím, že tato vládní opatření přináší nejednu pozitivní věc - rodiny drží pospolu, lidé si pořádně uklidí jak v hlavě, tak doma, začnou si vařit teplá kvalitní jídla a mnoho z vás (znovu)najde cestu k pohybu. A proto se hlásím s pár typy pro začátečníky (i ty věčné), kteří se chtějí pustit do běhu a ideálně hned od začátku běžet nejlepší technikou, s nejlepší obuví a s nejlepším tréninkovým plánem.

Celý článek

Hledáme kolegy!

Přijmeme fyzioterapeuty do naší soukromé praxe.

Hledáte práci v opravdu skvělém týmu s flexibilní pracovní dobou? Nejen to, ale mnoho dalšího nabízí práce v Namao. Těšíme se na setkání s Vámi! Pro více o informací o tom, co Vás čeká, co nabízíme a požadujeme, čtěte dál...

Celý článek

Zvyšování flexibility našeho těla

aneb jak využít nouzový stav pro to, abychom na jeho konci oslnili a udělali provaz :)

Vzhledem k tomu, že nemůžeme trénovat tak, jak jsme zvyklí, hledáme všichni jiné cesty a způsoby, jak se udržet ve formě. Po skončení nouzové situace bychom tak ideálně mohli opět naskočit na náš běžný režim, a to „bez ztráty kytičky“.

Celý článek

Pomůcky, které (ne)pomohou

Jaké pomůcky se vyplatí a jaké naopak?

V dubnovém čísle časopisu RUN, nám vyšel článek o pomůckách, které jsou běžně využívané při běhu. Podíváme se tedy na to, zda jsou vždy skutečně tak výhodné. 

Celý článek

Pomocí dechu si můžeme v těle vyrobit klid

Jak pracovat se stresem a strachem

Nádech je to první, co uděláme po narození. S důvěrou se nadechneme vzduchu i každé ráno po probuzení. S nádechem do nás vchází život.

Vše se ale mění, když začne pracovat strach v nás. Jaké to je, když nádech není bezpečný? Když vzduch, který dýcháme, přináší ohrožení? Když musíme přemýšlet, kdy a kde se smíme nadechnout? Když se musíme chránit před vzduchem, který máme přijmout do našich plic?

Celý článek