Ošetření fascií

od 45 min.

od 1000 Kč

Propletený fasciální systém

Stará zranění potřebují péči

Fascie spojuje, ale zároveň i odděluje a ochraňuje všechny struktury těla - svaly, orgány, nervy... Je to souvislá síť od malíčku až k mozku. Představte si jej jako těsný neopren, vytáhnete-li jej na jednom konci, ucítíte to i na konci druhém. Propletený fasciální systém si pamatuje zranění i po velmi dlouhé době. A svými vlastnostmi fascie přenáší napětí i do vzdálených míst v těle. Proto Váš bolestivý kotník řešíme uvolněním například ramene.

Jedná se o vazivové obaly svalů. Mají dvě vrstvy, jednu povrchovou a jednu hlubokou. Vzájemná kluznost mezi těmito vrstvami je klíčová pro zdraví pohybového aparátu. Volnost pohybu, kloubní rozsah, správná funkce vnitřních orgánů a mnoho dalšího funguje díky této kluznosti. Obnovení této kluznosti je hlavní úkol našeho komplexního ošetření fascií v Namao.

Jak přesně to funguje? 

Pokud nemáte správný kloubní rozsah, mohou vás bolet záda nebo hlava. Když vás začnou bolet záda, tak nevědomky změníte držení těla a tím přetěžujete další klouby či svaly. Ty pak začnou bolet, a abyste si ulevili, tak zátěž přenesete jinam. A tak to pokračuje stále dál. Fascie hrudníku totiž přechází do fascie ramene, fascie ramene do fascie zad, fascie zad do fascie hýždě a tak dál. Tvoří jakousi 3D síť v našem těle. Proto drobná břišní operace v 10 letech mohla způsobit současnou bolest kotníku či hlavy. Fascie svou kluzností ovlivňují vaše držení těla. 

Když to shrneme, tak jakýkoliv zásah do fasciálního systému (může jím být například gynekologická operace, komplikované nošení rovnátek, dlouhodobá zácpa, pády na hlavu, vyvrknutý kotník, zlomenina) významně ovlivní vývoj držení těla a následně způsobí bolesti zad, kloubů nebo orgánů. Tato situace může trvat delší dobu a vy na možnou souvislost snadno zapomenete. Váš vyvrknutý kotník v deseti letech vám možná nepřijde pro současnou bolest beder nijak podstatný. Teď už ale víte, že může být zcela zásadní, zvláště pokud vás ještě nyní někdy pobolívá. 

Velkou roli hrají také psychické emoce, které do těla přivádí fyzické napětí. To vše se podílí na vzniku nerovnováhy struktur těla, fascií nevyjímaje. Ošetřením fascií uvolňujeme duši a péčí o duši ovlivňujeme fascie. 

Pár slov o fasciální manipulaci ® prof. Stecca

Luigi Stecco již před 40 lety začal ve své vlasti rozvíjet koncept fasciální manipulace ®. Nyní se tato metoda konečně dostává i do České republiky. Fasciální manipulace ® je velmi propracovaný a vědecky podložený fyzioterapeutický systém. Přináší  zcela nový pohled na to, jak ovlivňují pohybový systém operace, úrazy či jiné zásahy do těla. Vychází z osteopatie, některé body souhlasí s body akupunkturními a spoušťovými body pohybového aparátu, tzv. trigger pointy. 

My jsme moc vděční celému Stecco institutu, že tuto metodu můžeme v Namao nabízet. Stála tak trochu na počátku zrodu celého Namaa. Považujeme ji za zcela unikátní, rychle působící, velmi specifickou a efektivní. 

Pokud bojujete dlouhodobě s nějakou bolestí a opakovaně se vám ji tradičními metodami nedaří řešit, nastala právě teď příležitost jí přijít na kloub. S příchodem fasciální manipulace ® se otevírají nové možnosti jak prozkoumat a vyřešit vaše obtíže. Stěžejním přínosem je hledání souvislostí a hlubší proniknutí do skutečné příčiny potíží.

 Pár slov o myofasciální strukturální integraci

Metodu strukturální integrace rozvinula před více než 50 lety doktorka Ida Rolfová a zaměřuje se na především manuální uvolnění a protažení fascií, což podporuje obnovu správného držení těla, flexibilitu a přirozenou integritu všech tělesných struktur. Také pomáhá uvolnit napětí těla, podpořit psychickou odolnost a celkově tak zlepšit kvalitu života.

Myofasciální integrace je jemná, pomalá technika, která však pracuje hloubkově a cíleně. Je založena na velmi individuálním přístupu, kdy se postupně v průběhu terapií prochází všechny části těla, ke kterým se pak vrací na základě osobních potřeb a preferencí.

Pro koho je ošetření fascií vhodné?  

Velmi široký záběr účinku a proto ji může vyzkoušet každý, koho na těle něco bolí. Velmi pomáhá u bolestí zad nebo dalších běžných obtíží jako karpální tunel, tenisový loket, artróza, bolest hlavy a podobně.

Zejména je ale vhodná u pacientů, kteří mají dlouhodobé bolesti, jež se nepodařilo vyřešit jinými terapiemi. Dále se doporučuje pro ty, které trápí několik bolestí současně. Ty může způsobovat propojení fascií jedna v druhou. Nebo se používá u lidí, kterým se bolest různě přesouvá po těle a nikdy se nepodařilo dosáhnout stavu bez bolesti. To může mít na svědomí neodstraněná prastará příčina, jako je například drobný pád na hlavu v dětském věku.

Je však možné ji využít i jako prevenci či jako prostředek pro zvýšení uvědomění o vlastním těle. 

Ceník Ošetření fascií
Ošetření fascií 45 min 1000 Kč Rezervace
Ošetření fascií 60 min 1250 Kč Rezervace
Ošetření fascií 90 min 1900 Kč Rezervace

Naše tipy

Jak využít i každodenní běžné chvilky k péči o sebe a své tělo?

Nám se v praxi osvědčily tyto tipy.

Fascie aneb opomíjený důvod Vaší bolesti

Vše co jste nevěděli o fasciích a báli jste se zeptat

 

Už jste toho o vaší bolesti nastudovali spoustu? Víte, jak uvolnit svaly, zregenerovat, jak se protáhnout? Vyzkoušeli jste snad už všechno, byli jste u fyzioterapeuta, na masáži, aromaterapii, akupunktuře, rázové vlně i v sauně? Přesto vás trápí opakující se bolesti? Tělo ukrývá nejedno tajemství a věda je postupně objevuje. Jedno z nejnovějších jsou právě fascie.

Celý článek

Jak začít běhat

jak využít karanténu jako cestu ke špičkové kondici a zdraví

Píšu tento článek v prvních dnech coronavirové karantény, jelikož si myslím, že se nám bude v následujících týdnech hodit. Nemusím připomínat, jak blahodárné účinky na naše tělo, imunitu i mysl, pohyb na čerstvém vzduchu, má. Myslím, že tato vládní opatření přináší nejednu pozitivní věc - rodiny drží pospolu, lidé si pořádně uklidí jak v hlavě, tak doma, začnou si vařit teplá kvalitní jídla a mnoho z vás (znovu)najde cestu k pohybu. A proto se hlásím s pár typy pro začátečníky (i ty věčné), kteří se chtějí pustit do běhu a ideálně hned od začátku běžet nejlepší technikou, s nejlepší obuví a s nejlepším tréninkovým plánem.

Celý článek

Pomocí dechu si můžeme v těle vyrobit klid

Jak pracovat se stresem a strachem

Nádech je to první, co uděláme po narození. S důvěrou se nadechneme vzduchu i každé ráno po probuzení. S nádechem do nás vchází život.

Vše se ale mění, když začne pracovat strach v nás. Jaké to je, když nádech není bezpečný? Když vzduch, který dýcháme, přináší ohrožení? Když musíme přemýšlet, kdy a kde se smíme nadechnout? Když se musíme chránit před vzduchem, který máme přijmout do našich plic?

Celý článek

Článek na vitalia.cz - Jak na imunitu? Jíst, cvičit, meditovat, milovat

aneb jak se obrnit před coronavirem

Na to, jak posílit svou imunitu, můžeme najít nespočet tipů. Důležité ovšem je nezačít se všemi najednou a skokově, protože to je pro organismus veliký šok. Pokud jsme pro svou imunitu dělali něco již před karanténou, je vhodné s tím pokračovat, postupně trochu zvýšit intenzitu a pozvolna přidávat další kroky. A o těch se dočtete v následujícím článku od Lucie Červenkové, který krásně shrnuje vše, co jste o imunitě potřebovali vědět. 

Odkaz na článek na serveru Vitalia: https://www.vitalia.cz/clanky/jak-na-imunitu-jist-cvicit-meditovat-milovat/

Celý článek

Článek na novinky.cz - COVID-19 a pomoc v podobě ájurvédy

Jak ájurvéda poradí s jídelníčkem a imunitou, abychom dobře čelili coronaviru?

Coronavirus si v mnohých věcech uměl dobře vybrat. Přišel do absolutně přetížené a vystresované doby a přinutil nás odpočívat. A přišel na jaře, kdy je ideální prostor pro očistu, úklid a nový začátek. A na to, si myslím, že je vhodné čas v karanténě využít. A jak? Co to pro nás znamená? Co konkrétně mám dělat? Jak se máme ke svému tělu chovat na jaře? Co je dobré jíst? A je vhodné se teď pustit do detoxu? Odpovím na tyto otázky prostřednictvím ájurvédy, tisíce let starého učení pocházejícího z Indie, která má v současné chvíli na 1,3 miliardu obyvatel pouze 500 nakažených. Může i to něco říkat o imunitě a zdravotním stavu občanů této země?

Celý článek

Otevíráme 11.5.

Po coronavirové pauze se s Vámi znovu můžeme setkat a moc se na to těšíme

16.3. jsme vlivem restriktivních opatření museli zavřít celou provozovnu. A teď 11.5. pro Vás znovu můžeme v plné, a ještě větší síle, otevřít. Přečtěte si, na čem jsme mezitím pracovali. 

Celý článek

Článek na idnes.cz - O jídelníčku, coronaviru a ájurvédě

aneb proč letos na jaře nedržet půst

Článek o tom, co na jaře jíst, abyste tělo co nejvíce podpořili a jídelníčkem si tak pomohli k lepšímu trávení a imunitě?  A proč není ideální se letos na jaře pustit do detoxu, pro který jsou jiná jara naprosto ideálním obdobím? Může být karanténa novým začátkem pro Vaše tělo? 

Celý článek

Článek na Vitalia.cz - Metoda Ludmily Mojžíšové

aneb kde všude může světoznámá metoda pomoci

O této fyzioterapeutické metodě již bylo napsáno mnohé. Nicméně stále o ní neví mnoho těch, kterým by mohla pomoci od jejich trápení. O co se tedy vlastně jedná a komu právě může pomoci?

Celý článek

Článek na idnes.cz Premium - Zpět do kondice po karanténě

aneb jak se karanténa podepsala na naší vitalitě, zdraví a kondici

V době karantény jsme odpovídali na otázky o tom, jak se delší výpadek podepsal na našem těle, a jak dlouho bude trvat, než se dostanete zpět do formy. Také jsme mluvili o jídle, o tom, jaký dopad měl změněný jídelníček na naši váhu. A v neposlední řadě jsme se dotkli doporučení, co a jak dělat, abychom co nejrychleji vrátili tělu jeho vitalitu.

Celý článek

Podcast pro server maminka.cz - Kde brát energii, která vám právě došla?

aneb jak dobít baterky po dvou měsících doma s dětmi v karanténě

Podcast pro server maminka.cz, který prozradí konkrétní tipy, kde brát energii, pokud se cítíte po péči o celou rodinu po dobu trvání karantény vyčerpaní. 

Celý článek

Odpověď pro poradnu v časopise Maminka - Jak na bolest krční páteře

aneb jak si pomoci doma a kdy je třeba navštívit fyzioterapeuta

Po dlouhých 3 měsících, které většina z nás strávila doma home officem, slýchám mnoho stížností na bolesti hlavy a krční páteře. Právě proto přínášíme pár rad od naší fyzioterapeutky Lucie Červenkové, jak bolesti řešit a hlavně, jak jim předejít. 

Celý článek

Druhá vlna COVID

Jsme tu pro Vás, abychom Vám pomohli celou situaci překlenout s lehkostí.

I v této COVIDové situaci jsme tu pro Vás v plném nasazení při současném zachování příšných hygienických opatření. 

Celý článek

Článek na idnes.cz - Jaké sporty jsou vhodné při bolestech zad

Aneb jak pohybem předejít bolestem a nezhoršit si je

Při bolestech zad, zvlášť pokud jsou velké, má málokdo pomyšlení na pohyb. V akutní fázi bolestí, či dokonce výhřezu je dobré navštěvovat fyzioterapeuta a držet se jím doporučených pohybů a cviků. Každodenní cvičení, které Vám fyzioterapeut sestaví na míru, dokáže významně pomoci s léčbou skutečné příčiny.

Celý článek

Článek pro idnes.cz - Vyplatí se jít z bolestí zad na masáž a mohu jít ke komukoliv? Jakou masáž zvolit?

Zdá se to velmi jednoduché – bolí mě záda, zajdu si na masáž. Proč ale zdání klame?

Svou praxi provozuji již 13 let, takže zodpovědně mohu říci, že ne každá bolavá záda jsou skutečně bolavá záda. Někdy sice klient přichází a cítí bolest v zádech, ale příčina je někde jinde.

Celý článek

Článek na vitalia.cz - Bolest zad při běhání? Chyba, která se dá odstranit!

aneb jak běhat a nezničit si přitom záda?

Nikdy svým klientům nezakazuji běh a snažím s nimi najít cestu, jak se dál věnovat tomuto úžasnému způsobu pohybu. Běh je moje celoživotní poslání a lékem na všechny neduhy duševní i fyzické.

Celý článek

Článek na Vitalia.cz - Jak cvičit doma efektivně a nezničit si záda

aneb lze zpevnit postavu "zdravotním" cvičením

Jak cvičit doma tak, aby to pro tělo bylo skutečně efektní a zároveň ne zničující? Lze cvičit v současné době bez posiloven? A neublížíte si takovým cvičením? V článku najdete tipy, jak sestavit tréninkový plán, jaké dodržovat zásady zdravého pohybu a jak to zařídit vše tak, aby Vás to bavilo. 

Celý článek

Článek na Vitalia.cz - Jak běžné symptomy prozradí nemoc dlouho dopředu?

Aneb jak se daří ájurvédě řešit onemocnění ještě než začne

Ájurvéda, tisíce let staré indické učení, léčí problémy dávno předtím, než se vůbec objeví. Jak je to možné? Jak to zjistí? A můžete Vy na sobě poznat, kdy je potřeba vyhledat pomoc, změnit jídelníček či způsob a délku odpočinku? A proč se takové změny vyplatí udělat včas, a jak mohou zamezit vzniku nějakého skutečného onemocnění?

Celý článek

Článek pro časopis RUN - Jak působí únava na pohybový aparát?

Co s Vaším tělem udělá nedoléčená nemoc, chronické přetrénovaní či náročný závod? A jak mu pomoci k co nejrychlejšímu zotavení?

Stačí se z náročného tréninku jen vyspat a druhý den se, bez ohledu na to, jak se cítíte, do toho vrhnout na plno? Kolik únavy je pro tělo ještě motivující? Co může dlouhodobě působící únava udělat s Vašimi svaly, kostmi a dalšími tkáněmi? A jak s únavou pracovat a co nejlépe ji zregenerovat? 

Celý článek

Jak se hýbat v těhotenství?

aneb pohybový aparát a sport v těhotenství pohledem fyzioterapeutky

Fyzioterapeutka Vám v následujícím článku poradí, jak se bezpečně hýbat v těhotenství. Dozvíte se, co vše se s tělem v těhotenství děje. A také, jak o něj pečovat, což je nesmírně důležité. Jak jste Vaše těhotenství přožívali Vy? 

Celý článek

Hledáme nové kolegy!

Přijmeme fyzioterapeuty do naší soukromé praxe.

Hledáte práci v opravdu skvělém týmu s flexibilní pracovní dobou? Nejen to, ale mnoho dalšího nabízí práce v Namao. Těšíme se na setkání s Vámi! Pro více o informací o tom, co Vás čeká, co nabízíme a požadujeme, čtěte dál...

Celý článek

Rozhovor na serveru Velká přestávka - Jak se na našem těle podepsaly lockdowny a jak mu pomoci, aby se dostalo co nejrychleji zpět?

aneb co všechno fyzioterapie řeší po karanténě, covidu či uzavření škol

Klára tuzarová odpovídala na otázky nejen o covidu a karanténě, ale také o tom, jaké to vše mělo dopad na děti a mladistvé. S čím vším si poradí fyzioterapeut? Jaké procedury jsou nyní nejoblíbenější? A co bychom měli našemu tělu dopřát? 

Celý článek

Článek na Vitalia.cz - Jak se chovat ke svému tělu po prodělání COVID?

aneb jak Vám může pomoci fyzioterapeut s regenerací těla po tomto onemocnění

V naší praxi se nyní často setkáváme s klienty, kteří prodělali covid. Ať už k nám přichází několik měsíců či dnů po odeznění příznaků, přetrvávající potíže nejsou nikterak výjimečné. Jaké jsou nejčastější potíže? Může je pomoci vyřešit fyzioterapie? Po čem terapeuté v Namao nejčastěji sahají a s jakými metodami mají nejlepší výsledky? Pociťujete i Vy nějaké pozdní dopady covidu? A čím je léčíte?

Celý článek

O dechu nejen v běhu

Jak správně dýchat, abychom své tělo co nejlépe podpořili?

Uvědomili jste si někdy, že dech je nejčastější pohyb, který se během života neustále opakuje? Víte, že příčina bolestí zad může být právě v nesprávném dýchání? A jak tedy správně dýchat?

Celý článek

Co dělat před vyběhnutím? Jak se dobře protáhnout a rozcvičit?

aneb je strečink to nejlepší, co pro své tělo v rámci regenerace dělat?

Protahujete se po každém výběhu? Nebo naopak protahování moc nedáte? Má to nějaký smysl? A jak se tedy protahovat, aby to přispělo ke kvalitní regeneraci? A je strečink vhodný pro každého?

Celý článek

Nejlepší masáž pro běžce

aneb proč má kvalitní masáž velký regenerační efekt

Jako běžec a fyzioterapeut jsem si kladla často otázku, zda masáž může něčemu pomoct a není to jen taková jednorázovka, která nemá dlouhodobějšího efektu. Podíváme se tedy na to, jak vybrat správnou masáž. Jak poznat, že masér ví, kam sahá? Když mě jen tak hladí, je to špatně? Podle čeho si vybrat salón či maséra?

Celý článek

Bolest paže po očkování? Víme, jak na to!

aneb proč očkování na COVID někdy vyřadí celou ruku z provozu a jak si můžete pomoci sami?

Co se děje s Vaším tělem po vakcinaci? Proč někdy dochází k tak bouřlivé reakci v oblasti vpichu? A co na to skutečně pomůže? 

Celý článek

Jak nemoc ovlivní náš svalově kloubní systém a jak souvisí potíže s trávením s bolestmi kolen?

aneb hledejme souvislosti a příčiny nemocí, které nás potkají

Začalo Vás z ničeho nic bolet koleno? Bolí vás z nepochopitelných důvodů žebra či rameno? Trpíte bolestmi hlavy? Jak může pálení žáhy souviset s bolestí hrudní páteře, gynekologická operace s bolestmi beder či neustávající trávicí potíže s bolestí hlavy? A co dělat, když jste nemocní? Jaký dopad má viróza na pohybový systém?

Celý článek

Jak jizva mění fasciální systém a proč Vás díky ní bolí záda?

aneb proč i operace slepého střeva někdy hraje důležitou roli v léčbě bolestí (nejen) zad

Byli jste před 20 lety na operaci slepého střeva nebo na zdánlivě bezvýznamné operaci žlučníku či cysty? Myslíte, že je to už dávno uzavřená kapitola a to, že vás dnes bolí rameno s tím ani náhodou nemůže souviset? Bolí vás bedra a prodělali jste gynekologickou operaci? Může tam být nějaká spojitost? Jakou souvislost má jizva na břiše s bolestí hlavy?

Celý článek

Stačí 1000 kroků denně?

Rozhovor s fyzioterapeutkou o tom, jak chůzí zhubnout a neublížit si.

Většina lidí během nuceného lockdownu ztloustla a jejich fyzička zmizela bůhví kam. Není divu. Většinu času jsme zavření doma, nehýbeme se, blbě jíme… Cesta ze začarovaného kruhu, ale může být překvapivě snadná.

Jak se dostat do formy, neublížit si a nedělat zbytečné začátečnické chyby, jsme si povídali s fyzioterapeutkou kliniky Namao Klárou Tuzarovou.

Celý článek

Vyběhej stres, anebo se během vystresuješ ještě víc?

aneb proč se vyplatí poslouchat své tělo a neběhat přes mrtvoly

Mnoho běžců běhá, aby si “vyčistilo” hlavu. A mnohým to tak skutečně funguje. A pak jsou tací, motivování a nadšení, kteří se vlivem tréninku dostanou do tlaku a stresu, s kterým neumí pracovat. Co s tím? Jak si ohlídat míru zátěže přesně tak, abyste mohli běhat bez omezení, s lehkým krokem a radostí? 

Celý článek

I 5 minut denně může pomoci s pálením žáhy

aneb jak fyzioterapie pomáhá v léčbě refluxu?

Trpíte pálením žáhy po jídle? Už jste navštívili všechna vyšetření a nikde nic nenašli? Žádné léky nezabírají? Už jste zvážili návštěvu fyziotepeuta? Víte jak právě on může pomoci? Co vše může být jeho příčinou? A jaké cviky můžete cvičit sami doma? 

Celý článek

Rozhovor pro časopis kondice - Nejlepší lék proti bolesti? Naučte se vnímat svoje tělo!

aneb jak díky bolesti pochopit sám sebe.

Na zdraví se můžeme koukat z mnoha úhlů pohledu. Co by ale mělo být společné všem, je zásada, že bychom se o něj měli naučit pečovat dřív, než nás nemoc skolí k zemi. „V současné době, která je rychlá, je bolest jediná věc, která nás zastaví. Jinak jedeme dál. A právě prožitek bolesti nás může přivést k hlubšímu pochopení sebe sama,“ říká celostní terapeutka Klára Tuzarová z pražského terapeutického centra NAMAO.

Celý článek