Ájurvédské poradenství

od 60 min

od 1000,- Kč

tělo a duše

pochopení souvislostí ve vašem těle

O co se jedná?

Služba je postavena na mé důvěře v to, že správné odpovědi na svůj život má každý sám v sobě. Nabídnu vám komplexní diagnostiku na základě ájurvédy a konzultaci vašeho výživového a životního stylu s cílem dosáhnout dobrého pocitu ze sebe samého po všech stránkách - energie, tělo, mysl. V ideálním případě jde o několik na sebe navazujících setkání, na kterých se budeme společně posouvat blíž k rovnováze vašeho těla. Jedná se hlavně o úpravy toho co, kdy a jak jíte, denního režimu, pohybu a duchovní praxe. Vše doplníme doporučením konkrétních bylin a koření vhodně pro vaši konstituci v daný čas.

Co Vás čeká a jak to bude probíhat?

Spojuji v terapii přístup ájurvédského poradce, fyzioterapeuta a kouče tak, abych vás dovedla co nejrychleji ke schopnosti vnímat své tělo, životní rytmus, výživu, a možná i myšlenky tak, abyste se co nejdříve dokázali léčit sami. Inteligence vašeho těla nejlépe ví co jíst, kdy jít spát a jestli meditovat, nebo ne. Společně budeme usilovat o to, abychom ji navrátili zpět do harmonie, ke kořenům. A začali jí důvěřovat. Tak si budete přirozeně vybírat to, co je pro vás skutečně nejlepší a nejzdravější, z čeho budete mít vy, vaše tělo i mysl, největší přínos.

 • Zarezervujete si termín setkání přes náš rezervační systém či telefonicky.
 • Pošlu Vám e-mailem dotazník. Na otázky ohledně Vašich návyků se snažte odpovědět co nejupřímněji, budu se podle něj připravovat na naši první konzultaci.
 • Na prvním společném setkání komplexně zanalyzujeme váš životní (vihára) a výživový (ahára) styl na základě podrobného dotazníku, vyšetření pulzu a našeho společného rozhovoru.
 • Vyšetřím vás, jak bude potřeba, dle potíží, které vás trápí - jako ájurvédský poradce i fyzioterapeut.
 • Stanovíme vaše dóšické nastavení.
 • Zhodnotíme situaci a možnosti, které máte.
 • Definujeme cíle, které jsou pro vás skutečně důležité a dostatečně motivující.
 • Společně přijdeme na to, jaké kroky je třeba učinit, abyste se svým cílům přiblížili.
 • Zjistíme, zda jsou tyto kroky pro vás radostné a reálné.
 • Doporučení, na kterých se domluvíme, vám následně pošlu elektronicky. Vy na nich budete do další společné konzultace pracovat.
 • Na dalším setkání zhodnotíme dosavadní posun na základě stavu vašich dhátů (tkání), pulsové diagnostiky subdóš a vyšetření jazyka. Z ájurvédských vyšetření a z toho, jak jste se cítili, budeme vycházet při hledání dalších doporučení.
 • Pokud bude potřeba, přidáme i podporující manuální ošetření, domluvíme se na konzultaci ledničky u vás doma apod.

Co vám to přinese?

 • Pochopení proč vám ta či ona potravina, práce, pohyb či člověk nedělá dobře v danou chvíli. Pochopení souvislostí, jak to ve vašem těle funguje s ohledem na sezónu, aktuální zátěž a vaše psychické nastavení.
 • Zjistíte, co vašemu tělu a mysli dělá a nedělá dobře a proč. Běžně dostupné testy na internetu, které stanoví, zda jste váta, pitta či kapha konstituce jsou silně zavádějící. Neberou v potaz drobné, avšak zcela klíčové, nuance. Budeme pracovat na hlubším pochopení, co pro mě znamená, že jsem ten či onen typ.
 • Pochopíte, kde je třeba dělat změny, a jak je dokázat skutečně učinit.
 • Pokud doporučení dodržíte - budete se cítit lehčí, plní energie, zdraví, ráno se budete probouzet svěží, díky tomu vám bude lépe, ne-li dokonce báječně i po psychické stránce.
 • Postupem času po několika našich setkání budete sami vědět, co je třeba udělat, když se necítíte dobře.
 • Získáte nástroj jak řídit svůj život ve svůj prospěch ve spolupráci s přírodou na základě gun (přírodní zákonitosti či vlastnosti, z kterých vše vychází). To samozřejmě předpokládá, že budeme tyto zákony zkoumat a chápat v kontextu právě vaší situace.

Co je ájurvéda?

Jedná se o velmi starý systém pocházející z védského období v Indii. V mnoha zemích funguje po boku klasické západní medicíny a vzájemně se krásně doplňují. I v Evropském parlamentu probíhají nyní snahy o zařazení tohoto dokonalého systému mezi běžně dostupné medicíny. Pokud by Vás to zajímalo, můžete nahlédnout sem: http://www.euroayurveda.eu/aims/,  http://chng.it/fzVW2wYvH7. Ale vše má svůj čas.

Čím se liší přístup ájurvédy a západní medicíny? Především v tom, že hledá skutečnou příčinu a začíná řešit potíže mnohem dříve, než se z nich vyvine skutečná bolest nebo nemoc. Například suchou kůži, chronickou zácpu, chrapot, pocity pálení, tlaku, těžkosti, ztráty zářivosti kůže, nadměrnou tvorbu slin s vámi žádný lékař nebude sáhodlouze rozebírat (nebo vás pošle na x vyšetření, které ve výsledku nic konkrétního neukážou), ale ájurvéda v ní dokáže vidět důležitá znamení, které se postupně mohou rozvinout v rozsáhlý ekzém, artrózu či třeba chronický únavový syndrom. Také v tom, že do jejích základních pilířů patří jak práce s výživou, tak životním stylem a s myslí. Tedy jedná se o velice komplexní, ucelený systém, který se dívá na celý váš život v kontextu potíží, které do terapie přinášíte.

Ájurvéda není systém dogmatický. Je v něm mnoho možností pro nalezení takové cesty, která nebude utrpení, ale bude udržitelná. Nebudu vám nutně brát všechny vaše radosti a zakazovat lepek, laktózu, cukr nebo víno. Ale najdeme cestu, jak si tyto věci dopřát a neškodit si. Pro všechny drobné hříchy, jako je čokoláda, ležení jen tak a nicnedělání, sklenka vína nebo babiččin štrůdl,  je v životě místo. Záleží jen na tom kdy a v jakém množství. Najdeme spolu takové cíle, ke kterým cesta nebude lehká, ale budete si ji i tak užívat. Protože tato změna není žádná očista na měsíc, dva, ale jedná se o změnu na celý život, kompletní přenastavení systému. A já se na tu cestu vydávám s vámi, i pro mě je to neustálý proces. Jen naučit se obědvat ve správný čas mi zabralo 2 roky, a to je teprve začátek…

Ceník Ájurvédské poradenství
Ájurvédské poradenství 60 min 1000 Kč Rezervace
90 min 1350 Kč Rezervace

Naše tipy

Jak využít i každodenní běžné chvilky k péči o sebe a své tělo?

Nám se v praxi osvědčily tyto tipy.

Fascie aneb opomíjený důvod Vaší bolesti

Vše co jste nevěděli o fasciích a báli jste se zeptat

 

Už jste toho o vaší bolesti nastudovali spoustu? Víte, jak uvolnit svaly, zregenerovat, jak se protáhnout? Vyzkoušeli jste snad už všechno, byli jste u fyzioterapeuta, na masáži, aromaterapii, akupunktuře, rázové vlně i v sauně? Přesto vás trápí opakující se bolesti? Tělo ukrývá nejedno tajemství a věda je postupně objevuje. Jedno z nejnovějších jsou právě fascie.

Celý článek

Jak začít běhat

jak využít karanténu jako cestu ke špičkové kondici a zdraví

Píšu tento článek v prvních dnech coronavirové karantény, jelikož si myslím, že se nám bude v následujících týdnech hodit. Nemusím připomínat, jak blahodárné účinky na naše tělo, imunitu i mysl, pohyb na čerstvém vzduchu, má. Myslím, že tato vládní opatření přináší nejednu pozitivní věc - rodiny drží pospolu, lidé si pořádně uklidí jak v hlavě, tak doma, začnou si vařit teplá kvalitní jídla a mnoho z vás (znovu)najde cestu k pohybu. A proto se hlásím s pár typy pro začátečníky (i ty věčné), kteří se chtějí pustit do běhu a ideálně hned od začátku běžet nejlepší technikou, s nejlepší obuví a s nejlepším tréninkovým plánem.

Celý článek

Pomocí dechu si můžeme v těle vyrobit klid

Jak pracovat se stresem a strachem

Nádech je to první, co uděláme po narození. S důvěrou se nadechneme vzduchu i každé ráno po probuzení. S nádechem do nás vchází život.

Vše se ale mění, když začne pracovat strach v nás. Jaké to je, když nádech není bezpečný? Když vzduch, který dýcháme, přináší ohrožení? Když musíme přemýšlet, kdy a kde se smíme nadechnout? Když se musíme chránit před vzduchem, který máme přijmout do našich plic?

Celý článek

Článek na vitalia.cz - Jak na imunitu? Jíst, cvičit, meditovat, milovat

aneb jak se obrnit před coronavirem

Na to, jak posílit svou imunitu, můžeme najít nespočet tipů. Důležité ovšem je nezačít se všemi najednou a skokově, protože to je pro organismus veliký šok. Pokud jsme pro svou imunitu dělali něco již před karanténou, je vhodné s tím pokračovat, postupně trochu zvýšit intenzitu a pozvolna přidávat další kroky. A o těch se dočtete v následujícím článku od Lucie Červenkové, který krásně shrnuje vše, co jste o imunitě potřebovali vědět. 

Odkaz na článek na serveru Vitalia: https://www.vitalia.cz/clanky/jak-na-imunitu-jist-cvicit-meditovat-milovat/

Celý článek

Článek na novinky.cz - COVID-19 a pomoc v podobě ájurvédy

Jak ájurvéda poradí s jídelníčkem a imunitou, abychom dobře čelili coronaviru?

Coronavirus si v mnohých věcech uměl dobře vybrat. Přišel do absolutně přetížené a vystresované doby a přinutil nás odpočívat. A přišel na jaře, kdy je ideální prostor pro očistu, úklid a nový začátek. A na to, si myslím, že je vhodné čas v karanténě využít. A jak? Co to pro nás znamená? Co konkrétně mám dělat? Jak se máme ke svému tělu chovat na jaře? Co je dobré jíst? A je vhodné se teď pustit do detoxu? Odpovím na tyto otázky prostřednictvím ájurvédy, tisíce let starého učení pocházejícího z Indie, která má v současné chvíli na 1,3 miliardu obyvatel pouze 500 nakažených. Může i to něco říkat o imunitě a zdravotním stavu občanů této země?

Celý článek

Otevíráme 11.5.

Po coronavirové pauze se s Vámi znovu můžeme setkat a moc se na to těšíme

16.3. jsme vlivem restriktivních opatření museli zavřít celou provozovnu. A teď 11.5. pro Vás znovu můžeme v plné, a ještě větší síle, otevřít. Přečtěte si, na čem jsme mezitím pracovali. 

Celý článek

Článek na idnes.cz - O jídelníčku, coronaviru a ájurvédě

aneb proč letos na jaře nedržet půst

Článek o tom, co na jaře jíst, abyste tělo co nejvíce podpořili a jídelníčkem si tak pomohli k lepšímu trávení a imunitě?  A proč není ideální se letos na jaře pustit do detoxu, pro který jsou jiná jara naprosto ideálním obdobím? Může být karanténa novým začátkem pro Vaše tělo? 

Celý článek

Článek na Vitalia.cz - Metoda Ludmily Mojžíšové

aneb kde všude může světoznámá metoda pomoci

O této fyzioterapeutické metodě již bylo napsáno mnohé. Nicméně stále o ní neví mnoho těch, kterým by mohla pomoci od jejich trápení. O co se tedy vlastně jedná a komu právě může pomoci?

Celý článek

Článek na idnes.cz Premium - Zpět do kondice po karanténě

aneb jak se karanténa podepsala na naší vitalitě, zdraví a kondici

V době karantény jsme odpovídali na otázky o tom, jak se delší výpadek podepsal na našem těle, a jak dlouho bude trvat, než se dostanete zpět do formy. Také jsme mluvili o jídle, o tom, jaký dopad měl změněný jídelníček na naši váhu. A v neposlední řadě jsme se dotkli doporučení, co a jak dělat, abychom co nejrychleji vrátili tělu jeho vitalitu.

Celý článek

Podcast pro server maminka.cz - Kde brát energii, která vám právě došla?

aneb jak dobít baterky po dvou měsících doma s dětmi v karanténě

Podcast pro server maminka.cz, který prozradí konkrétní tipy, kde brát energii, pokud se cítíte po péči o celou rodinu po dobu trvání karantény vyčerpaní. 

Celý článek

Odpověď pro poradnu v časopise Maminka - Jak na bolest krční páteře

aneb jak si pomoci doma a kdy je třeba navštívit fyzioterapeuta

Po dlouhých 3 měsících, které většina z nás strávila doma home officem, slýchám mnoho stížností na bolesti hlavy a krční páteře. Právě proto přínášíme pár rad od naší fyzioterapeutky Lucie Červenkové, jak bolesti řešit a hlavně, jak jim předejít. 

Celý článek

Hledáme kolegy!

nabídka práce v psychosomaticky zaměřené soukromé ambulanci

Hledáte práci v opravdu skvělém týmu s flexibilní pracovní dobou? Nejen to, ale mnoho dalšího nabízí práce v Namao. Těšíme se na setkání s Vámi! Pro více o informací o tom, co Vás čeká, co nabízíme a požadujeme, čtěte dál...

Celý článek