Ájurvédské poradenství

od 50 min

od 1250,- Kč

tělo a duše

pochopení souvislostí ve vašem těle

O co se jedná?

Služba je postavena na mé důvěře v to, že správné odpovědi na svůj život má každý sám v sobě. Nabídnu vám komplexní diagnostiku na základě ájurvédy a konzultaci vašeho výživového a životního stylu s cílem dosáhnout dobrého pocitu ze sebe samého po všech stránkách - energie, tělo, mysl. V ideálním případě jde o několik na sebe navazujících setkání, na kterých se budeme společně posouvat blíž k rovnováze vašeho těla. Jedná se hlavně o úpravy toho co, kdy a jak jíte, denního režimu, pohybu a duchovní praxe. Vše doplníme doporučením konkrétních bylin a koření vhodně pro vaši konstituci v daný čas.

Co Vás čeká a jak to bude probíhat?

Spojuji v terapii přístup ájurvédského poradce, fyzioterapeuta a kouče tak, abych vás dovedla co nejrychleji ke schopnosti vnímat své tělo, životní rytmus, výživu, a možná i myšlenky tak, abyste se co nejdříve dokázali léčit sami. Inteligence vašeho těla nejlépe ví co jíst, kdy jít spát a jestli meditovat, nebo ne. Společně budeme usilovat o to, abychom ji navrátili zpět do harmonie, ke kořenům. A začali jí důvěřovat. Tak si budete přirozeně vybírat to, co je pro vás skutečně nejlepší a nejzdravější, z čeho budete mít vy, vaše tělo i mysl, největší přínos.

  • Zarezervujete si termín setkání přes náš rezervační systém či telefonicky.
  • Pošlu Vám e-mailem dotazník. Na otázky ohledně Vašich návyků se snažte odpovědět co nejupřímněji, budu se podle něj připravovat na naši první konzultaci.
  • Na prvním společném setkání komplexně zanalyzujeme váš životní (vihára) a výživový (ahára) styl na základě podrobného dotazníku, vyšetření pulzu a našeho společného rozhovoru.
  • Vyšetřím vás, jak bude potřeba, dle potíží, které vás trápí - jako ájurvédský poradce i fyzioterapeut.
  • Stanovíme vaše dóšické nastavení.
  • Zhodnotíme situaci a možnosti, které máte.
  • Definujeme cíle, které jsou pro vás skutečně důležité a dostatečně motivující.
  • Společně přijdeme na to, jaké kroky je třeba učinit, abyste se svým cílům přiblížili.
  • Zjistíme, zda jsou tyto kroky pro vás radostné a reálné.
  • Doporučení, na kterých se domluvíme, vám následně pošlu elektronicky. Vy na nich budete do další společné konzultace pracovat.
  • Na dalším setkání zhodnotíme dosavadní posun na základě stavu vašich dhátů (tkání), pulsové diagnostiky subdóš a vyšetření jazyka. Z ájurvédských vyšetření a z toho, jak jste se cítili, budeme vycházet při hledání dalších doporučení.
  • Pokud bude potřeba, přidáme i podporující manuální ošetření, domluvíme se na konzultaci ledničky u vás doma apod.

Co vám to přinese?

  • Pochopení proč vám ta či ona potravina, práce, pohyb či člověk nedělá dobře v danou chvíli. Pochopení souvislostí, jak to ve vašem těle funguje s ohledem na sezónu, aktuální zátěž a vaše psychické nastavení.
  • Zjistíte, co vašemu tělu a mysli dělá a nedělá dobře a proč. Běžně dostupné testy na internetu, které stanoví, zda jste váta, pitta či kapha konstituce jsou silně zavádějící. Neberou v potaz drobné, avšak zcela klíčové, nuance. Budeme pracovat na hlubším pochopení, co pro mě znamená, že jsem ten či onen typ.
  • Pochopíte, kde je třeba dělat změny, a jak je dokázat skutečně učinit.
  • Pokud doporučení dodržíte - budete se cítit lehčí, plní energie, zdraví, ráno se budete probouzet svěží, díky tomu vám bude lépe, ne-li dokonce báječně i po psychické stránce.
  • Postupem času po několika našich setkání budete sami vědět, co je třeba udělat, když se necítíte dobře.
  • Získáte nástroj jak řídit svůj život ve svůj prospěch ve spolupráci s přírodou na základě gun (přírodní zákonitosti či vlastnosti, z kterých vše vychází). To samozřejmě předpokládá, že budeme tyto zákony zkoumat a chápat v kontextu právě vaší situace.

Co je ájurvéda?

Jedná se o velmi starý systém pocházející z védského období v Indii. V mnoha zemích funguje po boku klasické západní medicíny a vzájemně se krásně doplňují. I v Evropském parlamentu probíhají nyní snahy o zařazení tohoto dokonalého systému mezi běžně dostupné medicíny. Pokud by Vás to zajímalo, můžete nahlédnout sem: http://www.euroayurveda.eu/aims/,  http://chng.it/fzVW2wYvH7. Ale vše má svůj čas.

Čím se liší přístup ájurvédy a západní medicíny? Především v tom, že hledá skutečnou příčinu a začíná řešit potíže mnohem dříve, než se z nich vyvine skutečná bolest nebo nemoc. Například suchou kůži, chronickou zácpu, chrapot, pocity pálení, tlaku, těžkosti, ztráty zářivosti kůže, nadměrnou tvorbu slin s vámi žádný lékař nebude sáhodlouze rozebírat (nebo vás pošle na x vyšetření, které ve výsledku nic konkrétního neukážou), ale ájurvéda v ní dokáže vidět důležitá znamení, které se postupně mohou rozvinout v rozsáhlý ekzém, artrózu či třeba chronický únavový syndrom. Také v tom, že do jejích základních pilířů patří jak práce s výživou, tak životním stylem a s myslí. Tedy jedná se o velice komplexní, ucelený systém, který se dívá na celý váš život v kontextu potíží, které do terapie přinášíte.

Ájurvéda není systém dogmatický. Je v něm mnoho možností pro nalezení takové cesty, která nebude utrpení, ale bude udržitelná. Nebudu vám nutně brát všechny vaše radosti a zakazovat lepek, laktózu, cukr nebo víno. Ale najdeme cestu, jak si tyto věci dopřát a neškodit si. Pro všechny drobné hříchy, jako je čokoláda, ležení jen tak a nicnedělání, sklenka vína nebo babiččin štrůdl,  je v životě místo. Záleží jen na tom kdy a v jakém množství. Najdeme spolu takové cíle, ke kterým cesta nebude lehká, ale budete si ji i tak užívat. Protože tato změna není žádná očista na měsíc, dva, ale jedná se o změnu na celý život, kompletní přenastavení systému. A já se na tu cestu vydávám s vámi, i pro mě je to neustálý proces. Jen naučit se obědvat ve správný čas mi zabralo 2 roky, a to je teprve začátek…

Ceník Ájurvédské poradenství
Ájurvédské poradenství 50 min 1650 Kč Rezervace
80 min 2100 Kč Rezervace

Naše tipy

Jak využít i každodenní běžné chvilky k péči o sebe a své tělo?

Nám se v praxi osvědčily tyto tipy.

Fascie aneb opomíjený důvod Vaší bolesti

Vše co jste nevěděli o fasciích a báli jste se zeptat

 

Už jste toho o vaší bolesti nastudovali spoustu? Víte, jak uvolnit svaly, zregenerovat, jak se protáhnout? Vyzkoušeli jste snad už všechno, byli jste u fyzioterapeuta, na masáži, aromaterapii, akupunktuře, rázové vlně i v sauně? Přesto vás trápí opakující se bolesti? Tělo ukrývá nejedno tajemství a věda je postupně objevuje. Jedno z nejnovějších jsou právě fascie.

Celý článek

Jak začít běhat

jak využít karanténu jako cestu ke špičkové kondici a zdraví

Píšu tento článek v prvních dnech coronavirové karantény, jelikož si myslím, že se nám bude v následujících týdnech hodit. Nemusím připomínat, jak blahodárné účinky na naše tělo, imunitu i mysl, pohyb na čerstvém vzduchu, má. Myslím, že tato vládní opatření přináší nejednu pozitivní věc - rodiny drží pospolu, lidé si pořádně uklidí jak v hlavě, tak doma, začnou si vařit teplá kvalitní jídla a mnoho z vás (znovu)najde cestu k pohybu. A proto se hlásím s pár typy pro začátečníky (i ty věčné), kteří se chtějí pustit do běhu a ideálně hned od začátku běžet nejlepší technikou, s nejlepší obuví a s nejlepším tréninkovým plánem.

Celý článek

Pomocí dechu si můžeme v těle vyrobit klid

Jak pracovat se stresem a strachem

Nádech je to první, co uděláme po narození. S důvěrou se nadechneme vzduchu i každé ráno po probuzení. S nádechem do nás vchází život.

Vše se ale mění, když začne pracovat strach v nás. Jaké to je, když nádech není bezpečný? Když vzduch, který dýcháme, přináší ohrožení? Když musíme přemýšlet, kdy a kde se smíme nadechnout? Když se musíme chránit před vzduchem, který máme přijmout do našich plic?

Celý článek

Článek na vitalia.cz - Jak na imunitu? Jíst, cvičit, meditovat, milovat

aneb jak se obrnit před coronavirem

Na to, jak posílit svou imunitu, můžeme najít nespočet tipů. Důležité ovšem je nezačít se všemi najednou a skokově, protože to je pro organismus veliký šok. Pokud jsme pro svou imunitu dělali něco již před karanténou, je vhodné s tím pokračovat, postupně trochu zvýšit intenzitu a pozvolna přidávat další kroky. A o těch se dočtete v následujícím článku od Lucie Červenkové, který krásně shrnuje vše, co jste o imunitě potřebovali vědět. 

Odkaz na článek na serveru Vitalia: https://www.vitalia.cz/clanky/jak-na-imunitu-jist-cvicit-meditovat-milovat/

Celý článek

Článek na novinky.cz - COVID-19 a pomoc v podobě ájurvédy

Jak ájurvéda poradí s jídelníčkem a imunitou, abychom dobře čelili coronaviru?

Coronavirus si v mnohých věcech uměl dobře vybrat. Přišel do absolutně přetížené a vystresované doby a přinutil nás odpočívat. A přišel na jaře, kdy je ideální prostor pro očistu, úklid a nový začátek. A na to, si myslím, že je vhodné čas v karanténě využít. A jak? Co to pro nás znamená? Co konkrétně mám dělat? Jak se máme ke svému tělu chovat na jaře? Co je dobré jíst? A je vhodné se teď pustit do detoxu? Odpovím na tyto otázky prostřednictvím ájurvédy, tisíce let starého učení pocházejícího z Indie, která má v současné chvíli na 1,3 miliardu obyvatel pouze 500 nakažených. Může i to něco říkat o imunitě a zdravotním stavu občanů této země?

Celý článek

Otevíráme 11.5.

Po coronavirové pauze se s Vámi znovu můžeme setkat a moc se na to těšíme

16.3. jsme vlivem restriktivních opatření museli zavřít celou provozovnu. A teď 11.5. pro Vás znovu můžeme v plné, a ještě větší síle, otevřít. Přečtěte si, na čem jsme mezitím pracovali. 

Celý článek

Článek na idnes.cz - O jídelníčku, coronaviru a ájurvédě

aneb proč letos na jaře nedržet půst

Článek o tom, co na jaře jíst, abyste tělo co nejvíce podpořili a jídelníčkem si tak pomohli k lepšímu trávení a imunitě?  A proč není ideální se letos na jaře pustit do detoxu, pro který jsou jiná jara naprosto ideálním obdobím? Může být karanténa novým začátkem pro Vaše tělo? 

Celý článek

Článek na Vitalia.cz - Metoda Ludmily Mojžíšové

aneb kde všude může světoznámá metoda pomoci

O této fyzioterapeutické metodě již bylo napsáno mnohé. Nicméně stále o ní neví mnoho těch, kterým by mohla pomoci od jejich trápení. O co se tedy vlastně jedná a komu právě může pomoci?

Celý článek

Článek na idnes.cz Premium - Zpět do kondice po karanténě

aneb jak se karanténa podepsala na naší vitalitě, zdraví a kondici

V době karantény jsme odpovídali na otázky o tom, jak se delší výpadek podepsal na našem těle, a jak dlouho bude trvat, než se dostanete zpět do formy. Také jsme mluvili o jídle, o tom, jaký dopad měl změněný jídelníček na naši váhu. A v neposlední řadě jsme se dotkli doporučení, co a jak dělat, abychom co nejrychleji vrátili tělu jeho vitalitu.

Celý článek

Podcast pro server maminka.cz - Kde brát energii, která vám právě došla?

aneb jak dobít baterky po dvou měsících doma s dětmi v karanténě

Podcast pro server maminka.cz, který prozradí konkrétní tipy, kde brát energii, pokud se cítíte po péči o celou rodinu po dobu trvání karantény vyčerpaní. 

Celý článek

Odpověď pro poradnu v časopise Maminka - Jak na bolest krční páteře

aneb jak si pomoci doma a kdy je třeba navštívit fyzioterapeuta

Po dlouhých 3 měsících, které většina z nás strávila doma home officem, slýchám mnoho stížností na bolesti hlavy a krční páteře. Právě proto přínášíme pár rad od naší fyzioterapeutky Lucie Červenkové, jak bolesti řešit a hlavně, jak jim předejít. 

Celý článek

Druhá vlna COVID

Jsme tu pro Vás, abychom Vám pomohli celou situaci překlenout s lehkostí.

I v této COVIDové situaci jsme tu pro Vás v plném nasazení při současném zachování příšných hygienických opatření. 

Celý článek

Článek na idnes.cz - Jaké sporty jsou vhodné při bolestech zad

Aneb jak pohybem předejít bolestem a nezhoršit si je

Při bolestech zad, zvlášť pokud jsou velké, má málokdo pomyšlení na pohyb. V akutní fázi bolestí, či dokonce výhřezu je dobré navštěvovat fyzioterapeuta a držet se jím doporučených pohybů a cviků. Každodenní cvičení, které Vám fyzioterapeut sestaví na míru, dokáže významně pomoci s léčbou skutečné příčiny.

Celý článek

Článek pro idnes.cz - Vyplatí se jít s bolestí zad na masáž a mohu jít ke komukoliv? Jakou masáž zvolit?

Zdá se to velmi jednoduché – bolí mě záda, zajdu si na masáž. Proč ale zdání klame?

Svou praxi provozuji již 13 let, takže zodpovědně mohu říci, že ne každá bolavá záda jsou skutečně bolavá záda. Někdy sice klient přichází a cítí bolest v zádech, ale příčina je někde jinde.

Celý článek

Článek na vitalia.cz - Bolest zad při běhání? Chyba, která se dá odstranit!

aneb jak běhat a nezničit si přitom záda?

Nikdy svým klientům nezakazuji běh a snažím s nimi najít cestu, jak se dál věnovat tomuto úžasnému způsobu pohybu. Běh je moje celoživotní poslání a lékem na všechny neduhy duševní i fyzické.

Celý článek

Článek na Vitalia.cz - Jak cvičit doma efektivně a nezničit si záda

aneb lze zpevnit postavu "zdravotním" cvičením

Jak cvičit doma tak, aby to pro tělo bylo skutečně efektní a zároveň ne zničující? Lze cvičit v současné době bez posiloven? A neublížíte si takovým cvičením? V článku najdete tipy, jak sestavit tréninkový plán, jaké dodržovat zásady zdravého pohybu a jak to zařídit vše tak, aby Vás to bavilo. 

Celý článek

Článek na Vitalia.cz - Jak běžné symptomy prozradí nemoc dlouho dopředu?

Aneb jak se daří ájurvédě řešit onemocnění ještě než začne

Ájurvéda, tisíce let staré indické učení, léčí problémy dávno předtím, než se vůbec objeví. Jak je to možné? Jak to zjistí? A můžete Vy na sobě poznat, kdy je potřeba vyhledat pomoc, změnit jídelníček či způsob a délku odpočinku? A proč se takové změny vyplatí udělat včas, a jak mohou zamezit vzniku nějakého skutečného onemocnění?

Celý článek

Článek pro časopis RUN - Jak působí únava na pohybový aparát?

Co s Vaším tělem udělá nedoléčená nemoc, chronické přetrénovaní či náročný závod? A jak mu pomoci k co nejrychlejšímu zotavení?

Stačí se z náročného tréninku jen vyspat a druhý den se, bez ohledu na to, jak se cítíte, do toho vrhnout na plno? Kolik únavy je pro tělo ještě motivující? Co může dlouhodobě působící únava udělat s Vašimi svaly, kostmi a dalšími tkáněmi? A jak s únavou pracovat a co nejlépe ji zregenerovat? 

Celý článek

Jak se hýbat v těhotenství?

aneb pohybový aparát a sport v těhotenství pohledem fyzioterapeutky

Fyzioterapeutka Vám v následujícím článku poradí, jak se bezpečně hýbat v těhotenství. Dozvíte se, co vše se s tělem v těhotenství děje. A také, jak o něj pečovat, což je nesmírně důležité. Jak jste Vaše těhotenství přožívali Vy? 

Celý článek

Hledáme nové kolegy!

Přijmeme fyzioterapeuty do naší soukromé praxe.

Hledáte práci v opravdu skvělém týmu s flexibilní pracovní dobou? Nejen to, ale mnoho dalšího nabízí práce v Namao. Těšíme se na setkání s Vámi! Pro více o informací o tom, co Vás čeká, co nabízíme a požadujeme, čtěte dál...

Celý článek

Rozhovor na serveru Velká přestávka - Jak se na našem těle podepsaly lockdowny a jak mu pomoci, aby se dostalo co nejrychleji zpět?

aneb co všechno fyzioterapie řeší po karanténě, covidu či uzavření škol

Klára tuzarová odpovídala na otázky nejen o covidu a karanténě, ale také o tom, jaké to vše mělo dopad na děti a mladistvé. S čím vším si poradí fyzioterapeut? Jaké procedury jsou nyní nejoblíbenější? A co bychom měli našemu tělu dopřát? 

Celý článek

Článek na Vitalia.cz - Jak se chovat ke svému tělu po prodělání COVID?

aneb jak Vám může pomoci fyzioterapeut s regenerací těla po tomto onemocnění

V naší praxi se nyní často setkáváme s klienty, kteří prodělali covid. Ať už k nám přichází několik měsíců či dnů po odeznění příznaků, přetrvávající potíže nejsou nikterak výjimečné. Jaké jsou nejčastější potíže? Může je pomoci vyřešit fyzioterapie? Po čem terapeuté v Namao nejčastěji sahají a s jakými metodami mají nejlepší výsledky? Pociťujete i Vy nějaké pozdní dopady covidu? A čím je léčíte?

Celý článek

O dechu nejen v běhu

Jak správně dýchat, abychom své tělo co nejlépe podpořili?

Uvědomili jste si někdy, že dech je nejčastější pohyb, který se během života neustále opakuje? Víte, že příčina bolestí zad může být právě v nesprávném dýchání? A jak tedy správně dýchat?

Celý článek

Co dělat před vyběhnutím? Jak se dobře protáhnout a rozcvičit?

aneb je strečink to nejlepší, co pro své tělo v rámci regenerace dělat?

Protahujete se po každém výběhu? Nebo naopak protahování moc nedáte? Má to nějaký smysl? A jak se tedy protahovat, aby to přispělo ke kvalitní regeneraci? A je strečink vhodný pro každého?

Celý článek

Nejlepší masáž pro běžce

aneb proč má kvalitní masáž velký regenerační efekt

Jako běžec a fyzioterapeut jsem si kladla často otázku, zda masáž může něčemu pomoct a není to jen taková jednorázovka, která nemá dlouhodobějšího efektu. Podíváme se tedy na to, jak vybrat správnou masáž. Jak poznat, že masér ví, kam sahá? Když mě jen tak hladí, je to špatně? Podle čeho si vybrat salón či maséra?

Celý článek

Bolest paže po očkování? Víme, jak na to!

aneb proč očkování na COVID někdy vyřadí celou ruku z provozu a jak si můžete pomoci sami?

Co se děje s Vaším tělem po vakcinaci? Proč někdy dochází k tak bouřlivé reakci v oblasti vpichu? A co na to skutečně pomůže? 

Celý článek

Jak nemoc ovlivní náš svalově kloubní systém a jak souvisí potíže s trávením s bolestmi kolen?

aneb hledejme souvislosti a příčiny nemocí, které nás potkají

Začalo Vás z ničeho nic bolet koleno? Bolí vás z nepochopitelných důvodů žebra či rameno? Trpíte bolestmi hlavy? Jak může pálení žáhy souviset s bolestí hrudní páteře, gynekologická operace s bolestmi beder či neustávající trávicí potíže s bolestí hlavy? A co dělat, když jste nemocní? Jaký dopad má viróza na pohybový systém?

Celý článek

Jak jizva mění fasciální systém a proč Vás díky ní bolí záda?

aneb proč i operace slepého střeva někdy hraje důležitou roli v léčbě bolestí (nejen) zad

Byli jste před 20 lety na operaci slepého střeva nebo na zdánlivě bezvýznamné operaci žlučníku či cysty? Myslíte, že je to už dávno uzavřená kapitola a to, že vás dnes bolí rameno s tím ani náhodou nemůže souviset? Bolí vás bedra a prodělali jste gynekologickou operaci? Může tam být nějaká spojitost? Jakou souvislost má jizva na břiše s bolestí hlavy?

Celý článek

Stačí 1000 kroků denně?

Rozhovor s fyzioterapeutkou o tom, jak chůzí zhubnout a neublížit si.

Většina lidí během nuceného lockdownu ztloustla a jejich fyzička zmizela bůhví kam. Není divu. Většinu času jsme zavření doma, nehýbeme se, blbě jíme… Cesta ze začarovaného kruhu, ale může být překvapivě snadná.

Jak se dostat do formy, neublížit si a nedělat zbytečné začátečnické chyby, jsme si povídali s fyzioterapeutkou kliniky Namao Klárou Tuzarovou.

Celý článek

Vyběhej stres, anebo se během vystresuješ ještě víc?

aneb proč se vyplatí poslouchat své tělo a neběhat přes mrtvoly

Mnoho běžců běhá, aby si “vyčistilo” hlavu. A mnohým to tak skutečně funguje. A pak jsou tací, motivování a nadšení, kteří se vlivem tréninku dostanou do tlaku a stresu, s kterým neumí pracovat. Co s tím? Jak si ohlídat míru zátěže přesně tak, abyste mohli běhat bez omezení, s lehkým krokem a radostí? 

Celý článek

I 5 minut denně může pomoci s pálením žáhy

aneb jak fyzioterapie pomáhá v léčbě refluxu?

Trpíte pálením žáhy po jídle? Už jste navštívili všechna vyšetření a nikde nic nenašli? Žádné léky nezabírají? Už jste zvážili návštěvu fyziotepeuta? Víte jak právě on může pomoci? Co vše může být jeho příčinou? A jaké cviky můžete cvičit sami doma? 

Celý článek

Rozhovor pro časopis kondice - Nejlepší lék proti bolesti? Naučte se vnímat svoje tělo!

aneb jak díky bolesti pochopit sám sebe.

Na zdraví se můžeme koukat z mnoha úhlů pohledu. Co by ale mělo být společné všem, je zásada, že bychom se o něj měli naučit pečovat dřív, než nás nemoc skolí k zemi. „V současné době, která je rychlá, je bolest jediná věc, která nás zastaví. Jinak jedeme dál. A právě prožitek bolesti nás může přivést k hlubšímu pochopení sebe sama,“ říká celostní terapeutka Klára Tuzarová z pražského terapeutického centra NAMAO.

Celý článek

Vznik celulitidy ovlivňují fascie!

Jak se zbavit celulitidy? Zkuste ošetření fascií!

Trápí Vás pomerančová kůže? Už jste vyzkoušeli nejeden krém, nástroj na automasáž či jiný zkrášlovací prostředek, který jí Vás má s jistotou zbavit? A věděli jste, že její vznik ovlivňují i fascie? Jakým způsobem? A co tedy dělat pro to, aby ji dále nezpůsobovaly? 

Celý článek

Proč mě bolí koleno?

aneb co vše může stát za bolestmi pohybového aparátu

Co vše může stát za bolestí kloubů? Je artróza skutečně jediná příčina? A jak tyto příčiny řešit?

Celý článek

Hledáme nového kolegu!

aneb staňte se součástí Namaa nejen jako recepční či office manager

Do našeho týmu hledáme kolegu na pozici recepční/office manager. Jsme neustále se vyvíjející firma s mladým kolektivem, specializující se na celostní péči. Mezi naše služby patří fyzioterapie, masáže, lymfodrenáže, ájurvéda, jóga, psychosomatické poradenství a další služby zaměřené na psychochosomatickou, komplexní péči o naše klienty. Více o naší filosofii a našem zaměření najdete na www.namao.cz.

Celý článek

Proč se začátkem roku nevrhnout do posilovny

aneb jak zimu využít ve prospěch svého těla i duše

Leden je tradičně měsíc ve znamení přeplněných posiloven a čekáren výživových poradců. Nicméně je teď opravdu vhodná doba na změny a překonávání se? Je vaše tělo plné energie a skutečně mu nejvíce pomůže odlehčení jídelníčku a litry potu v posilovně? Co nám zima říká? Jak se ke svému tělu i duši postavit ve jménu přírody?

Celý článek

Rozhovor s Adélou Červenkovou a Klárou Tuzarovou nejen o péči v Namao

aneb jak o sebe pečovat v každém věku

Společně jsme s Adélou odpovídaly na otázky o zdravém životním stylu a našem komplexním pojetí redaktorce časopisu Glanc.

Celý článek

Hledáme nové odborníky!

Přidejte se do skvělého, tvůrčího týmu Namaa!

Hledáte práci v opravdu skvělém týmu s důrazem na spolupráci mezi terapeuty a celostní péči o klienta? Nejen to, ale mnoho dalšího nabízí práce v Namao. Těšíme se na setkání s Vámi! Pro více o informací o tom, co Vás čeká, co nabízíme a požadujeme, čtěte dál…

Celý článek

Rozhovor s Klárou Tuzarovou o pojetí zdraví z pohledu celostní medicíny

aneb jak propojit ájurvédu, sport a fyzioterapii

Na zdraví se můžeme koukat z mnoha úhlů pohledu a všechny jsou propojené, protože zdraví je jen jedno. A je třeba naučit se o něj pečovat dřív, než nás nemoc skolí k zemi. „V současné době, která je rychlá, je bolest jediná věc, která nás zastaví. Jinak jedeme dál. A právě prožitek bolesti nás může přivést k hlubšímu pochopení sebe sama,“ říká celostní terapeutka Klára Tuzarová z pražského terapeutického centra NAMAO.

Celý článek

Hledáme fyzioterapeuty pro dlouhodobou spolupráci

Přidejte se do skvělého, komplexního projektu Namaa jako fyzioterapeut.

 Je Vám blízký koncept komplexní péče o klienta? 

Hledáte práci, kde je předávání zkušeností a rozvoj samozřejmostí? 

To a mnohé další můžete mít u nás v Namao. 

Celý článek

Hledáme office managera!

Pojďte tvořit Namao!

Hledáme pozici office managera pro naší kliniku. Hledáme člověka, který nám pomůže rozvíjet Namao a bude naší pravou rukou. Mimo to samozřejmě bude pečovat o klienty s nadšením a láskou. Tešíme se na Vás!

Celý článek

Knížečka pro každou z nás

Cesta ke zdraví ženy

Cesta ke zdraví ženy. Vzdělávací projekt v gynekologické fyzioterapii.

Celý článek

Zveme Vás na sportovní den 11.5.2022!

aneb zahřejte se na těle i na duši s fyzioterapeuty Namaa!

Chcete zjistit, jak lze vylepšit Vaší techniku běhu? Vyběhnout s fyzioterapeutem po pražském Vyšehradě? Či načerpat s blížícím se létem inspiraci pro své domácí cvičení pro zdravé a krásné tělo? Pokud ano, srdečně Vás zveme na sportovní den s Namao 11. května.

Celý článek

Je běh na boso skutečně zdravý?

aneb jak běhat bos a prospět svému tělu

Je běh v bosobotech dobrý pro každého? A jak na to? Potřebujete nějakou průpravu? Mohli byste si tímto během i uškodit? A v čem je takové běhání výhodné a co tělu přináší?

Celý článek

Letní úrazy

Co dělat a nedělat?

Chladit? Rozchodit? Nechat v klidu? Vzít si léky? Zatejpovat? Bandážovat?

Celý článek

Osteoporóza aneb aneb chvála odporového tréninku

jak přistoupit k Vašim kostem v jakémkoliv věku

Víte, že trpíte osteoporózou a bojíte se sportovat, abyste si neublížili? Je pohyb pro osteoporotiky zdravý? Jak se hýbat, abyste hustotu kostí podpořili? Jakým sportům se vyhnout? Co dalšího z pohledu celostního terapeuta může při řídnutí kostí pomoci, či jak mu předcházet? A má smysl se tím zabývat dříve, než po 50tce?

Celý článek

Senzomotorická stimulace aneb jak na zdravá a funkční chodidla?

Chodidlo má obrovský vliv na celé Vaše tělo. Nejen na muskuloskeletální systém, ale také na funkci orgánů i psychiky. Lze jej ovlivnit mnoha přístupy. Dnes si ukážeme, jak mu můžete pomoci právě Vy sami. 

Celý článek

Namao hledá nové kolegy do terapeutického týmu!

aneb pojďte se stát součástí celostního centra.

Hledáte flexibilní práci v opravdu skvělém týmu s důrazem na celostní péči o klienta? Jste samostatní a rádi si řídíte svou práci sami? Rádi sdílíte poznatky a klienty s kolegy? Jste nabití nápady, ale chybí Vám poslední šťouch, abyste se do svého fyzio-celostního projektu vrhli? Tak možná hledáme k sobě právě Vás! Pro více o informací o tom, co Vás čeká, co nabízíme a požadujeme, čtěte dál…

Celý článek

Namao pronajme terapeutickou místnost podobně smýšlejícím terapeutům

Pojďte se stát autonomní jednotkou celostního centra!

Do našeho týmu hledáme kolegy, ale také nabízíme pronájem místnosti, která je plně zařízená a připravená přijmout další pěčující ruce :-)

Celý článek

Kolikrát týdně na trénink?

aneb jak se vrátit po delší pauze (nejen) k běžeckému tréninku

Kolikrát týdně je důležité trénovat? Kolikrát je naopak moc? Jak dávkovat zátěž po delší pauze způsobenou jakoukoliv zdravotní komplikací? A co s Vámi udělá nárazová aktivita (výběh jednou za čas, jednou za x týdnů náročný horský výšlap, závod bez dlouhodobé a systematické přípravy)? 

Celý článek

Nabízíme k pronájmu naší terapeutickou místnost

aneb hledáme podobně laděné kolegy ke sdílení (nejen) místnosti

Máme volné hodiny v našem úžasném prostoru a rádi bychom jej sdíleli s terapeuty s komplexním zaměřením. 

Celý článek