Somatické koučování

od 60 min

od 1000,- Kč

tělo a duše

nalezení nových životních směrů

Stojíte před určitým rozhodnutím? Cítíte, že ve vašem životě je něco v nepořádku? Chcete se posunout dál a nevíte, kde začít? Možná potřebujete kouče! V Namau se věnujeme i koučování a to naše je trochu jiné, než můžete najít jinde – je somatické.

Člověk většinou vyhledává kouče, potřebuje-li zvýšit své kompetence, výkonnost, či se zorientovat v nějaké životní situaci. Kouč vám pokládá důmyslné otázky, vy hledáte možné odpovědi, získáváte přehled o současné situaci a stanovujete si své cíle.

Čím se liší somatické koučování od klasického využívaného zejména v managementu? Na první pohled ničím, také hledáme cíle, možnosti a pokládáme otázky. Nicméně kouč má v somatickém koučování k dispozici řadu technik, kdy zapojíme nejen mysl, ale i duši. Nebudeme se ptát na to, co byste měli, nebo co musíte. Snažíme se do koučování vzít vaší osobnost. Chceme najít odpovědi, které budou vycházet skutečně z vás. Pátráme po tom, co uvnitř opravdu chcete.

Somatické koučování je dobré například, pokud chcete změnit vztah k vlastnímu tělu, zlepšit životní styl, vnímat lépe svou duši. Rozhodně pomůže, když máte v úmyslu změnit práci, bydlení, posunout se v životě o kus dál. Jakékoliv téma je vhodné. Témata týkající se těla, pohybu, výživy a zdraví můžeme obohatit o poradenství, protože na to jsme v Namau odborníci. Jinak vás odpovědi necháme hledat sami v sobě, protože jedině tak budou fungovat nejlépe právě pro vás v danou chvíli. 

Nebojte se říct si o pomoc, pokud chcete udělat krok a nevíte úplně přesně kudy a jak. Somatický kouč je takový průvodce na cestu. Jde tiše vedle vás a vy udáváte tempo i směr. Cesta ve dvou vždy rychleji utíká…

Ceník Somatické koučování
Somatické koučování 60 min 1000 Kč Rezervace
90 min 1500 Kč Rezervace

Naše tipy

Jak využít i každodenní běžné chvilky k péči o sebe a své tělo?

Nám se v praxi osvědčily tyto tipy.

Zdravé sezení v práci

Práce

Lidské tělo má rádo pohyb. Bylo pro něj stvořené.

Pomocí polštářku nebo malého míče (overballu) a jednoduchých tipů můžete vrátit pohyb i do sedavého zaměstnání.

Celý článek

Domácí lymfodrenáž

Práce s uzlinami

Každý den udělat něco pro své zdraví.

Celý článek

Fascie aneb opomíjený důvod Vaší bolesti

Vše co jste nevěděli o fasciích a báli jste se zeptat

 

Už jste toho o vaší bolesti nastudovali spoustu? Víte, jak uvolnit svaly, zregenerovat, jak se protáhnout? Vyzkoušeli jste snad už všechno, byli jste u fyzioterapeuta, na masáži, aromaterapii, akupunktuře, rázové vlně i v sauně? Přesto vás trápí opakující se bolesti? Tělo ukrývá nejedno tajemství a věda je postupně objevuje. Jedno z nejnovějších jsou právě fascie.

Celý článek

Jak začít běhat

jak využít karanténu jako cestu ke špičkové kondici a zdraví

Píšu tento článek v prvních dnech coronavirové karantény, jelikož si myslím, že se nám bude v následujících týdnech hodit. Nemusím připomínat, jak blahodárné účinky na naše tělo, imunitu i mysl, pohyb na čerstvém vzduchu, má. Myslím, že tato vládní opatření přináší nejednu pozitivní věc - rodiny drží pospolu, lidé si pořádně uklidí jak v hlavě, tak doma, začnou si vařit teplá kvalitní jídla a mnoho z vás (znovu)najde cestu k pohybu. A proto se hlásím s pár typy pro začátečníky (i ty věčné), kteří se chtějí pustit do běhu a ideálně hned od začátku běžet nejlepší technikou, s nejlepší obuví a s nejlepším tréninkovým plánem.

Celý článek

Hledáme kolegy!

Přijmeme fyzioterapeuty do naší soukromé praxe.

Hledáte práci v opravdu skvělém týmu s flexibilní pracovní dobou? Nejen to, ale mnoho dalšího nabízí práce v Namao. Těšíme se na setkání s Vámi! Pro více o informací o tom, co Vás čeká, co nabízíme a požadujeme, čtěte dál...

Celý článek

Zvyšování flexibility našeho těla

aneb jak využít nouzový stav pro to, abychom na jeho konci oslnili a udělali provaz :)

Vzhledem k tomu, že nemůžeme trénovat tak, jak jsme zvyklí, hledáme všichni jiné cesty a způsoby, jak se udržet ve formě. Po skončení nouzové situace bychom tak ideálně mohli opět naskočit na náš běžný režim, a to „bez ztráty kytičky“.

Celý článek

Pomůcky, které (ne)pomohou

Jaké pomůcky se vyplatí a jaké naopak?

V dubnovém čísle časopisu RUN, nám vyšel článek o pomůckách, které jsou běžně využívané při běhu. Podíváme se tedy na to, zda jsou vždy skutečně tak výhodné. 

Celý článek

Pomocí dechu si můžeme v těle vyrobit klid

Jak pracovat se stresem a strachem

Nádech je to první, co uděláme po narození. S důvěrou se nadechneme vzduchu i každé ráno po probuzení. S nádechem do nás vchází život.

Vše se ale mění, když začne pracovat strach v nás. Jaké to je, když nádech není bezpečný? Když vzduch, který dýcháme, přináší ohrožení? Když musíme přemýšlet, kdy a kde se smíme nadechnout? Když se musíme chránit před vzduchem, který máme přijmout do našich plic?

Celý článek